Materiał Partnera Materiały budowlane do budowy domu

Materiały budowlane do budowy domu

Zaplanowanie budowy domu jednorodzinnego wiąże się z konieczności wykonania wielu przygotowań. Wśród nich znajdziemy wykonanie samych planów budowy na zakupionej wcześniej działce, ale i znalezienie wykonawcy, który wykona za nas całą pracę. Takiego, który może pochwalić się wieloma wykonanymi projektami i doskonałymi papierami popartymi doświadczeniem i ukończona szkołą. Ponadto ważne jest także zaopatrzenie w materiał budowlany w firmie, która ma równie doskonałe referencje. Polecanej i rozreklamowanej w naszym regionie. Takiej, która z pewnością nie zawiedzie, gdy przyjdzie czas na wykonanie transportu i realizację zamówienia.

Istotne znaczenie wyboru zaopatrzenia i rodzaju technologii wykonania budynku

Zdecydowanie dobrze jest stawiać na takich wspólników w interesach, którym można zaufać. Takich, którzy nie zawiodą nas wtedy, kiedy najbardziej potrzebujemy ich profesjonalnego wykonania zadań, które im powierzamy. Takich, jak Krak-Cem z Krakowa, składu budowlanego, który zrealizował już wiele inwestycji, który zaopatrzył znaczną ilość klientów, którego asortymentem są wysokiej jakości materiały i narzędzia budowlane. Również i taki, który w razie wyrażenia takiej chęci, niskim kosztem zorganizuje transport materiałów na plac budowy.

Decydują się na budowę domu, musimy zastanowić się, jakich materiałów budowlanych użyć. Z jednej strony mogą ograniczać nas fundusze, z drugiej możemy wyrazić chęć stawiania budynku z wymarzonego przez nas materiału. Czy będzie nim pustak, cegła, beton czy drewno, zależeć będzie i technologia wykonania danego budynku oraz wybór firmy, która zrealizuje zlecenie budowy? Zanim więc wybierzemy właściwą firmę do wykonania prac, zastanówmy się, czy stać nas na spełnienie marzeń o własnym domu, czy jednak postanowimy co nieco zaoszczędzić, by przeznaczyć większe fundusze na jego wykończenie lub po prostu na życie.

Przy wyborze odpowiedniej technologii wykonania postawny w szczególności na rozsądek. Poznajmy wszystkie za i przeciw danemu rozwiązaniu, przeanalizujmy parametry budowli, jaka powstanie z wykorzystaniem każdego z materiałów. Zorganizujmy także fundusz wystarczający na to, by dokończyć budowę bez zbędnych przerw w jej realizacji. Zanim zdecydujemy się na jedno z rozwiązań, zastanówmy się nad projektem kilkukrotnie, by mieć pewność, że wybrany materiał jest tym, na który można stawiać tym, który nas zadowoli. Pamiętajmy, że budowa domu jednorodzinnego często odbywa się raz w życiu. Dlatego też nie podejmujmy pochopnych decyzji, bo będą to decyzje o wielkim znaczeniu dla naszej rodziny.

Rodzaje materiałów na budowę domu

Najpopularniejszymi materiałami wykorzystywanymi do budowy ścian domu są:

 • materiały ceramiczne,
 • materiały betonowe,
 • materiały drewniane,
 • i inne.

Te pierwsze wyróżniają się wysoką mrozoodpornością. Ponadto są słabo nasiąkliwe. W ich przypadku często zdarza się konieczność położenia dodatkowej warstwy izolacji. Materiały betonowe są zaś ognioodporne, ale i słabo wytrzymałe. Zdarza się, że ulegają korozji, ale są za to mrozoodporne i bardzo lekkie. Drewno zaś jest bardzo lekkie, ale konieczne do impregnacji i ochrony przed szkodnikami, owadami, kornikami. To materiał bardzo estetyczny, ale i dla bardzo odpowiedzialnych właścicieli.

Decydując się na daną technologię wykonania budynku, musimy przemyśleć także wykorzystanie innych materiałów budowlanych takich, jak:

 • zaprawy, kleje, gipsy i gładzie,
 • systemy kominowe,
 • pokrycia dachowe,
 • folie, izolacje,
 • rynny, rury,
 • ocieplenia budynków,
 • chemię budowlaną,
 • itp.

Budowa domu wymaga więc wielu etapów, wśród których wymienimy postawienie ścian w danej technologii, ale i ułożenie dachu, wykonanie izolacji, wykończenie pod klucz. Gdy nie korzystamy z usług profesjonalnej firmy budowlanej, potrzebne będą także i odpowiedniej jakości narzędzia budowlane. We wszystkie te materiały jesteśmy w stanie zaopatrzyć się w składach budowlanych, które oferują usługi w swoich regionach, a nawet na terenie całego kraju.

Opracowanie:

Krak-Cem

Kraków , Władysława Łokietka 177

Podziel się