Materiał Partnera Malowanie natryskowe

Malowanie natryskowe

Kiedy nadchodzi lato, robi się ciepło, chcąc nie chcąc nadchodzi zmora malowania mieszkania, gorzej jeśli domu. Pędzle, wałki, folia na każdym centymetrze podłogi i pełno kurzu przy okazji. Jest to jednak okazja porządnego przewietrzenia malowanych pomieszczeń, idziemy więc do sklepu po litry farby i wykorzystujemy ładną pogodę na odświeżenie ścian. Bywa, że przy okazji dochodzi elewacja i ogrodzenie domu. Czynny wypoczynek gwarantowany.

Po co się męczyć

Dobrze pomalowane ściany stanowią wizytówkę każdego domu czy mieszkania.

Możemy wynająć fachowca lub podjąć się samodzielnej pracy.

Przystępując do malowania powierzchni, należy zastanowić się, jaką technikę wykorzystamy. Coraz częściej tradycyjne zastosowanie wałka albo pędzla zastępowane jest metodą natryskową, którą wyróżnia szybkość malowania, oszczędność farby oraz idealne wykończenie powierzchni.


Szybko i sprawnie

Wydawać by się więc mogło, że malowanie natryskowe jest teraz prostsze niż kiedykolwiek, ale niestety, bywają z tym problemy. Żeby docenić możliwości mechanizmów malarskich, trzeba się nauczyć dobierać gęstość farb i wcześniej potrenować.

Prawidłowo wykonane malowanie metodą natryskową przyniesie wiele wymiernych korzyści. Po pierwsze pozwoli zaoszczędzić czas malowania, jak również zwiększyć stopień dokładności pokrycia ścian farbą, poprzez malowanie trudno dostępnych miejsc. Brak wzoru po pędzlu lub wałku, przyczyni się do tego, iż podłoże będzie odznaczało się wysokimi walorami użytkowymi i estetycznymi.

Pistolet natryskowy nadaje się znakomicie zwłaszcza do malowania fakturowanych powierzchni, na przykład ścian wykończonych tynkiem strukturalnym, albo do malowania elementów drobnych lub z rowkami, takich jak choćby płot.

Jaki pistolet wybrać

Biorąc pod uwagę parametry pracy pistoletów natryskowych, to możemy je podzielić na dwa podstawowe rodzaje:

  • pistolety niskociśnieniowe,
  • pistolety wysokociśnieniowe.

Niskociśnieniowe pistolety idealnie sprawdzają się wszędzie tam, gdzie powierzchnie do malowania nie będą rozległe. Pistolet taki wyrzuca z siebie duże ilości mocno rozpylonej farby, ale z racji obecności wielu otworków w dyszy, spada ciśnienie robocze, co zmniejsza efektywność pracy podczas malowania.

Wysokociśnieniowe pistolety stosuje się przede wszystkim w profesjonalnych lakierniach tam, gdzie malowane są jednorazowo, chociażby całe samochody. Wyrzucają one z siebie mniej farby, ale pod bardzo wysokim ciśnieniem, przez co zwiększa się efektywność malowania.

Po zakończeniu prac malarskich, nie zapominamy o odpowiednim wyczyszczeniu wszystkich części pistoletu malarskiego.

Opracowanie:

PUMARKET.PL

Łódź , Polna 18 lok. 20

  • tel. 502 663 864

Podziel się