Materiał Partnera Które instalacje warto wybrać?

Które instalacje warto wybrać?

Oczywiste jest, że przy okazji budowy domu jednorodzinnego należy zlecić wykonanie podstawowej instalacji elektrycznej oraz oświetleniowej. W dzisiejszych czasach istnieje jednak dużo więcej innowacyjnych rozwiązań z dziedziny elektryki, które sprawią, że Twój dom będzie jeszcze bezpieczniejszy i o wiele bardziej funkcjonalny. Które z nich warto zastosować?

Postaw na bezpieczeństwo

Na pierwszy ogień należy wziąć pod uwagę wszystkie rozwiązania, które mogą zwiększyć bezpieczeństwo. Pierwszym z nich jest oczywiście instalacja alarmowa. Systemy alarmowe są w dzisiejszych czasach obowiązkowe, jeśli nie chce się paść ofiarą złodziei oraz wandali. Najlepiej sprawdzają się alarmy przewodowe, lecz o ich założeniu trzeba pomyśleć już podczas budowy, gdyż konieczne będzie poprowadzenie właściwego okablowania. Coraz więcej właścicieli domów jednorodzinnych decyduje się również na monitoring. Nie tylko zwiększa bezpieczeństwo i pozwala szybciej zidentyfikować przestępców, ale również sprawdza się w przypadku posiadania zwierząt domowych – można zdalnie je obserwować np. jeśli cierpią na lęk separacyjny i pod nieobecność właściciela niszczą wnętrze domu. Warto skorzystać z usług specjalistów, którzy zajmują się kompleksowym wykonaniem instalacji od podstaw po realizację innowacyjnych pomysłów np. APM-Elektro, której siedziba mieści się we Wrocławiu. Dzięki temu zaoszczędzi się sporo czasu i pieniędzy.

Popraw swój komfort

Kolejna grupą rozwiązań są te, które zdecydowanie poprawiają funkcjonalność budynku. Wśród nich można wymienić podstawowe instalacje, takie jak np. domofon, który obecnie znajduje się w niemal każdym domu. Domofon to nie tylko wygoda, ale też bezpieczeństwo. Zwłaszcza taki, który został wyposażony w kamerę. Nieco większym wydatkiem będą instalacje znajdujące się w zakresie technologii inteligentnego domu, między innymi zdalne sterowanie światłem oraz zewnętrznymi roletami. Oczywiście nie trzeba decydować się na kompleksowe instalacje, można wybrać tylko te, które właściciel domu uważa za niezbędne.

Dekoracja światłem

Ostatnia gałąź instalacji elektrycznych to wszystko to, co wpływa na wygląd domu. Zdecydowanie najchętniej wybierane są dekoracje światłem LED. Można zastosować setki pomysłów aranżacyjnych:

  • podświetlane podwieszane sufity i ścianki PCV,
  • oświetlenie podłogowe z czujnikiem ruchu,
  • lampy LED umieszczone w meblach,
  • taśmy LED,
  • podświetlane lustra w łazience.

Ile osób, tyle pomysłów. Inspirację można czerpać z internetowych katalogów lub poprosić o kilka porad przedstawiciela firmy elektrycznej, który ma doświadczenie i doskonale wie, które instalacje elektryczne i oświetleniowe najlepiej sprawdzają się w domach jednorodzinnych.

Podziel się