Materiał Partnera Kratki kominkowe i wentylacyjne

Kratki kominkowe i wentylacyjne

Decydując się na kominek w domu, zapewniamy sobie oryginalne źródło ciepła, ale również i interesujący element dekoracyjny. Kończąc montaż instalacji wentylacyjnej, warto zastanowić się nad jej wykończeniem, zwłaszcza jeśli kratka znajduje się w miejscu widocznym dla naszych gości lub klientów. Wysokiej jakości kratki mogą stanowić urozmaicenie wystroju domu, mieszkania, biura czy hotelu, posłużą nam przez lata i podkreślą aranżację nowoczesnych wnętrz.

Firma RAFA specjalizuje się w produkcji wysokiej jakości kratek wentylacyjnych i kominkowych oraz czerpni powietrza. Nasze kratki odznaczają się wyjątkową estetyką i zyskują uznanie wśród klientów firm, hoteli, instytucji czy klientów indywidualnych. Zdajemy sobie sprawę, że ten element można wykorzystać jako element dekoracyjny, więc staramy się, aby prezentował się dobrze w każdego rodzaju wnętrzach. Oferowane przez nas modele są tworzone według autorskiego projektu właściciela pana Konrada Frączka. Do ich produkcji wykorzystujemy trwałe metale nierdzewne i kwasoodporne, co gwarantuje długie użytkowanie naszych kratek. W ofercie znajdą Państwo również inne akcesoria wentylacyjne i instalacyjne. Staramy się na bieżąco reagować na potrzeby klientów, dlatego też nieustannie poszerzamy ofertę.

Kratki wentylacyjne

Kratka wentylacyjna spełnia bardzo ważną funkcję w całej strukturze kominka. Jest to zakończenie przewodu rozprowadzającego ciepłe powietrze, które pojawia się w każdego rodzaju wentylacji. Dzięki różnej konstrukcji modeli kratek mamy możliwość sterowania ilością dostarczanego powietrza do pomieszczenia, dzięki opcji zmiany położenia żaluzji. Jest to więc dodatkowy sposób na kontrolę  jakości powietrza w pokojach i biurach, w których przebywamy na co dzień. Zasłaniają one też otwory wentylacyjne, jednocześnie stanowiąc ciekawy element dekoracyjny. W momencie podjęcia decyzji o chęci posiadania kominka w domu od razu najlepiej wybrać kilka miejsc, w których zamontujemy kratki. Jedna zazwyczaj znajduje się w górnej części kominka i jest ona najbardziej widoczna, co warto wykorzystać jako sposób na podkreślenie wyjątkowego charakteru wystroju danego pomieszczenia. Często decydujemy się na umieszczenie kratek podstropowych, które równomiernie rozprowadzają ciepło po całym mieszkaniu. One także mogą wyglądać elegancko. Jak wybrać odpowiednie kratki wentylacyjne i na co zwrócić uwagę?

Dobieranie kratek wentylacyjnych

Pierwszą rzeczą, na jaką powinniśmy zwrócić uwagę, jest wielkość kratki, która zależy przede wszystkim od mocy kominka, jaki posiadamy. Ponieważ jest to inwestycja na lata, nie powinniśmy wybierać produktów, które są słabej jakości. Nasza firma proponuje Państwu kratki odporne na czynniki fizyczne i mechaniczne, które wykonane są z metalu i stali kwasoodpornej. Oferujemy produkty o wyjątkowym designie, które sprawdzą się i w mieszkaniu i w pomieszczeniach użyteczności publicznej, szpitalach, sklepach, halach handlowo-produkcyjnych i magazynach. Mogą Państwo wybrać spośród wielu modeli od tradycyjnych, metalowych z zamykanymi żaluzjami czy kratek nawiewno-wywiewnych z żaluzjami w układzie pionowym- wertykalnym czy poziomym- horyzontalnym.

Opracowanie:

Rafa Konrad Frączek

Łany , Owocowa 15

Podziel się