Artykuł sponsorowany Rodzaje nagrzewnic z oferty firmy PAKO

Rodzaje nagrzewnic z oferty firmy PAKO

Nagrzewnice i kurtyny to specjalne urządzenia, które generują dużą ilość ciepła, czy to punktowo – we wskazanym miejscu – czy też na większych obszarach. Na ogół stosuje się je w budynkach kubaturowych, gdzie dostęp do wentylacji, klimatyzacji oraz instalacji centralnego ogrzewania jest ograniczony lub nawet nie istnieje. Ze względu na sposób produkcji i generowania ciepła wyróżnić można zaś kilka typów nagrzewnic oraz kurtyn. Różnią się one nie tylko technologią swojej pracy, ale też zastosowaniem. O tym w dalszych częściach artykułu opowiadają doradcy z firmy PAKO – hurtowni wentylacyjnej i klimatyzacyjnej z Poznania.

5 technologii nagrzewnic i ich zastosowanie

Rodzajów nagrzewnic jest kilka, a w zależności od ich konstrukcji, parametrów pracy oraz sposobu zasilania mają one odmienne zastosowanie. Firma PAKO, by spełnić oczekiwania wszystkich klientów, zarówno tych indywidualnych, jak i biznesowych, oferuje sprzęty w 5 najważniejszych technologiach. Zalicza się do nich:

 1. Nagrzewnice wodne – działają dzięki wykorzystaniu ciepłej wody znajdującej się w instalacji centralnego ogrzewania. Ich specjalne wentylatory owiewają rury, którymi przepływa ciepła woda, wytwarzając tym samym ciepłe powietrze. Ono trafia następnie do  konkretnego pomieszczenia. Nagrzewnice wodne sprawdzają się między innymi w obiektach przemysłowych i usługowych o średnich oraz dużych kubaturach np.: centra logistyczne, hale przemysłowe, magazyny, pawilony handlowe itp. Przykład urządzenia: nagrzewnica LEO marki FLOWAIR.

 2. Nagrzewnice kanałowe wodne – stosowane są do ogrzewania powietrza w systemach wentylacyjnych, a ich nośnikiem energii jest gorąca woda. Taki typ nagrzewnic wodnych ściśle zintegrowany jest z wentylacją budynku, najczęściej wielkopowierzchniowego. Przykładem urządzenia jest nagrzewnica wodna z przyłączem okrągłym HDW marki ALNOR.

 3. Kurtyny powietrza – to urządzenie, którego celem jest stworzenie niewidocznej bariery, oddzielającej od siebie środowiska o różnych parametrach powietrza. Świetnie sprawdzają się one np. przy wejściach do galerii handlowych, szpitali, banków czy biurowców, gwarantując przyjemne uczucie ciepła dla osób wchodzących i wychodzących. Przykładem urządzenia jest kurtyna powietrza WING marki VTS.

 4. Nagrzewnice elektryczne okrągłe – dzięki zasilaniu elektrycznemu ogrzewają one powietrze w systemach wentylacyjnych z kanałami o przekroju okrągłym. Na ogół stosuje się je w większych budynkach, ale niekiedy stosowane są jako wsparcie ogrzewania dużych domów. Przykład urządzenia: nagrzewnica HCD marki HARMANN.

 5. Nagrzewnice elektryczne prostokątne – elektryczne nagrzewnice kanałowe przystosowane do montażu w prostokątnych kanałach wentylacyjnych. Ich obudowy wykonane są z ocynkowanej blachy stalowej, a elementy grzewcze tworzy się ze stali nierdzewnej. Przykład urządzenia: nagrzewnica RH producenta Venture Industries.

O szczegóły dotyczące pracy danego rodzaju nagrzewnicy i jej zastosowaniu warto pytać doradców z firmy PAKO. Pomagają oni dobrać właściwe urządzenie, zawsze przed sprzedażą oferując wgląd do: kart katalogowych, deklaracji zgodności, instrukcji obsługi, deklaracji własności użytkowych, atestu higienicznego itd.

Co jeszcze można kupić w hurtowni PAKO?

Hurtownia PAKO nie tylko proponuje wysokiej klasy nagrzewnice we wszystkich dostępnych na rynku technologiach. Poznańska firma słynie również z dostawy innych artykułów wentylacyjnych oraz klimatyzacyjnych, pozwalających na budowę prostych systemów wentylacji mechanicznej czy też innowacyjnych i rozbudowanych instalacji HVAC. Oferta PAKO to zatem:

 • wentylatory,  rekuperatory,  klimatyzatory i opisane już nagrzewnice oraz kurtyny;

 • chłodnice kanałowe, kanały i kształtki, systemy rozdzielaczowe, czerpnie - wyrzutnie ścienne;

 • akcesoria elektryczne, urządzenia pomiarowe i przewody elastyczne;

 • nasady kominowe, elementy dachowe, klapy przeciwpożarowe, tłumiki akustyczne, elementy rewizyjne;

 • izolacje techniczne, akcesoria montażowe, materiały pomocnicze, filtry;

 • kanały izolowane CRD system i sprzęty do dystrybucji gorącego powietrza.

Opracowanie:

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas