Materiał Partnera Komu powierzyć remont? Wykonać go samodzielnie czy z firmą?

Komu powierzyć remont? Wykonać go samodzielnie czy z firmą?

Dom i mieszkanie, jak każda rzecz użytkowa może ulec zniszczeniu. Czasami wystarczy zwykłe odmalowanie ścian, zmiana układu ścian działowych, aby znów nasze gniazdko było w pełni użyteczne, a czasami potrzebny jest generalny remont. Decyzja o remoncie nigdy nie jest prosta, wiąże się nie tylko z wydatkiem finansowym, ale również podjęciem decyzji komu lepiej powierzyć jest prace remontowe. Czy opłaca się wykonać je samemu? Czy lepiej zlecić je firmie specjalizującej się w wykonywaniu remontów?

Na pierwszy rzut oka w dobie internetu, gdzie niemal każdy zakres prac mamy opisany w internecie wydaje się, że samodzielne wykonanie remontu domu, czy też mieszkania to oszczędność i satysfakcja z dobrze zagospodarowanego własnego czasu wolnego. Po głębszym zastanowieniu się jednak zaczynamy mieć wątpliwości co do wybranej techniki remontowej, czasu - jaki potrzebujemy na zakończenie prac (zwykle jest on o wiele dłuższy, niż zakładaliśmy). Widzimy też, że nasze umiejętności manualne w obszarze prac wykończeniowych i remontowych nie są wysokie. Jakość prac, mimo że wykonana samodzielnie, mocno odbiega jakością od tych obserwowanych na stronach internetowych.

Dlaczego lepiej jest zlecić prace remontowe specjaliście?

W tym momencie zazwyczaj dochodzimy do wniosku, że jednak porzucamy zamiary samodzielnego wykonania usługi remontowej i zaczynamy szukać specjalisty z branży remontowej. Aby uniknąć niepotrzebnej straty czasu, nerwów i pieniędzy, decydując się na remont poszczególnych pomieszczeń, czy też całego domu warto prace rozpocząć od znalezienia profesjonalnej firmy remontowej. Dzięki temu zyskamy gwarancję:

  • Najwyższej jakości prac,
  • Krótkiego czasu wykonania całości powierzonych prac,
  • Atrakcyjnych cen za materiały budowlane, niedostępnych dla zwykłego użytkownika sklepów z materiałami budowlanymi i wykończeniowymi,
  • Atrakcyjnego rozliczenia za usługę remontu.

Czym kierować się przy wyborze firmy remontowej?

Szukając ekipy remontowej, z pewnością liczy się opinia otoczenia, rekomendacje ze strony dotychczasowych klientów (dobrze, aby poza pisemnymi, była możliwość porozmawiania z byłymi klientami firmy telefonicznie, bądź osobiście). Poza opiniami kolejnym obszarem, który warto zbadać, przed decyzją podpisania umowy remontu domu (mieszkania) jest prześledzenie galerii wykonanych prac, które ukażą nie tylko estetykę prac, ale również będą potwierdzeniem doświadczenia firmy remontowej.

Doświadczona, godna uwagi firma remontowo-budowlana będzie miała szeroki zakres prac w ofercie, oferując nam nie tylko sprawne ułożenie płytek, parkietu, czy płyt kartonowo-gipsowych, ale również dokona modernizacji instalacji elektrycznej wodnej, zapewniając wysoką jakość usług i atrakcyjne ceny. Przykładem firmy, która wykona, każdy rodzaj powierzonych prac jest, chociażby firma Adrian Jurczyński - Jur-Bud.

Remont domu z firmą budowlaną to gwarancja wykonania prac w terminie i założonym podczas podpisywania budżecie. Co przy braku wprawy, podczas samodzielnych działań remontowych jest niemożliwe do zagwarantowania nawet w 40%. Brak doświadczenia, wprawy, pośpiech spowodowany chronicznym brakiem wolnego czasu generuje błędy, a te nieuchronnie prowadzą do ponoszenia nowych nieplanowanych wydatków na usunięcie usterek.

Opracowanie:

Adrian Jurczyński - Jur-Bud

Żelechlinek , Rolnicza 2 A

  • tel. 721 589 757

Podziel się