Artykuł sponsorowany Kompleksowa obsługa geodezyjna inwestycji. Co obejmuje?

Kompleksowa obsługa geodezyjna inwestycji. Co obejmuje?

Obsługa geodezyjna inwestycji to ogół czynności geodezyjnych wykonywanych przy realizacji wszelkiego typu inwestycji budowlanych budownictwa ogólnego, budownictwa przemysłowego, komunikacji i innych urządzeń inżynieryjnych. Zakres czynności geodezyjnych obejmuje wytyczenie obiektu na terenie budowy, kontrolę prawidłowości wykonanych prac w trakcie budowy i inwentaryzację powykonawczą. Jakie są zalety kompleksowej obsługi geodezyjnej inwestycji?

Kompleksowa obsługa geodezyjna inwestycji – zakres pracy

Praca specjalistów z zakresu geodezyjnej obsługi inwestycji możne zostać podzielona na kilka procesów. Pierwszym z nich są wszelkie prace przygotowawcze. Geodeta rozpoczyna pracę od wytyczenia działki do zabudowy i formalności od strony prawnej – przygotowuje odpowiednią dokumentację do uzyskania decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu, a także pozwolenia na budowę. Dodatkowo przygotuje opracowanie i stworzy miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego. Przypilnuje też, aby przygotować niezbędne dokumenty branżowe. Jeśli jest konieczność, to geodeta pomoże także dobrać pomocną lokalizację i zapewni pośrednictwo w jej zakupie.

Kolejny etap to organizacja procesu inwestycji i skontrolowanie prac wykonywanych na budowie. Specjalista przygotowuje dokumentację realizacyjną i bierze udział w organizacji wszystkich wykonawców inwestycji, czy też ich zaplecza materiałowo – sprzętowego. Kompleksowa obsługa geodezyjna inwestycji podczas budowy to także regularne sprawdzanie, czy usytuowanie budynków zgadza się z planem zagospodarowania działki, projektem i pozwoleniem na budowę. Końcowym etapem jest odebranie inwestycji.

Geodeta to osoba zobowiązana do przygotowania odpowiedniej dokumentacji odbiorowej i kompleksowej pomocy w otrzymaniu wszystkich uzgodnień oraz pozwoleń na bezpieczne użytkowanie nowego obiektu. W celu zakończenia budowy niezbędna jest także mapa inwentaryzacji powykonawczej. To dokument poświadczający ujawnienie nowo wybudowanych obiektów w państwowym zasobie geodezyjnym i kartograficznym. W rzeczywistości oznacza to wprowadzenie na zasadniczą mapę miasta nowopowstałych obiektów.

Wsparcie podczas inwestycji budowlanych

Obsługa geodezyjna to czynność, której wymagają różne inwestycja z zakresu budownictwa. Jeśli buduje się dom, chce się rozebrać starą nieruchomość, postawić dobudówkę na działce, przygotować projekt zabudowy działek, wykonać uzbrojenia podziemne, wybudować obiekt drogowy, handlowy, biurowy, to z pewnością będzie konieczna obsługa geodezyjna. Wsparcie geodety jest niezbędne dla zdecydowanej większości inwestycji budowlanych i konieczne na różnych etapach realizacji danej inwestycji.

Jak mówi geodeta z pracowni geodezyjnej Geonet, która oferuje kompleksową geodezyjną obsługę inwestycji: Geodezyjna obsługa inwestycji to wszystkie czynności przeprowadzane podczas realizacji wszelkich inwestycji budowlanych. Polegają na kompleksowych pracach geodezyjnych i obejmują każdy etap danej inwestycji budowlanej. Geodezyjna obsługa inwestycji obejmuje więc założenie i pomiar osnowy realizacyjnej, wyznaczenie granic terenu budowy, wytyczenie głównych osi obiektów budowlanych, założenie roboczych znaków wysokościowych, sporządzenie powykonawczej dokumentacji geodezyjno – kartograficznej oraz badanie przemieszczeń i odkształceń.

Kompleksowa obsługa geodezyjna inwestycji jest niezbędnym elementem podczas każdej inwestycji budowlanej. Dzięki pracy wykwalifikowanych geodetów proces ten przebiegnie sprawnie i szybko, a inwestor nie musi martwić się kłopotliwymi formalnościami. Profesjonalne firmy geodezyjne dysponują także wysokiej jakości sprzętem, który zapewnia dokładność i precyzję wykonywanych prac.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas