Materiał Partnera Kominek z płaszczem wodnym - co musisz o nim wiedzieć?

Kominek z płaszczem wodnym - co musisz o nim wiedzieć?

Niektóre osoby decydują się na zakup kominka tylko po to, aby był on ozdobą salonu - czy też innego pomieszczenia. Warto jednak wiedzieć, że na rynku mamy innowacyjne wkłady kominkowe z płaszczem wodnym, dzięki którym możemy mieć niezwykle nowoczesny system ogrzewania. To świetne rozwiązanie - biorąc pod uwagę to, że kominek z płaszczem wodnym może być samodzielnym systemem centralnego ogrzewania, ale również być jedynie jego częścią. Z naszego artykułu dowiesz się, w jaki sposób działa kominek z płaszczem wodnym. Zachęcamy do jego przeczytania!

Sposób działania kominka z płaszczem wodnym 

Kominek z płaszczem wodnym jest innowacyjnym systemem ogrzewania, który cieszy się coraz większą popularnością. Są one projektowane w taki sposób, aby ogrzewały całe mieszkanie. Jak mówi nam specjalista z Dobrekominki.com najczęściej stosuje je się w energooszczędnych domach, w których jest małe zapotrzebowanie cieplne, aczkolwiek warto wiedzieć, że sprawdzają się także w innych typu domach. Kominek z płaszczem wodnym składa się między innymi z wkładu - jest to właściwie jeden z najważniejszych elementów, który koniecznie musi być trwały i wydajny

Zasada działania kominka z płaszczem wodnym jest dość prosta. Działa podobnie jak kocioł centralnego ogrzewania. Wkłady kominkowe wraz z płaszczem wodnym działają na bardzo podobnej zasadzie jak kocioł, który jest zasilany paliwem stałym. Posiadają one wymiennik ciepła, dzięki któremu spaliny mogą ogrzewać wodę, natomiast ta jest odpowiedzialna za zasilanie instalacji C.O. Zarazem ten typ ogrzewania (ogrzewanie kominkowe) dostarcza ciepłą wodę użytkową. 

Kominek jako główne źródło ogrzewania - czy warto?

Choć mogłoby się nam wydać, że dopiero teraz wykorzystuje się kominki jako główne źródła ogrzewania, to warto wiedzieć, że były one wykorzystywane już bardzo dawno temu. Jednak w pewnym momencie były one zastępowane przez innego rodzaju ogrzewania, natomiast teraz ponownie jest moda na ogrzewanie kominkowe. Nie ma jednak co się dziwić, że tak dużo osób decyduje się na to rozwiązanie, gdyż ma ono wiele zalet. Jedną z nich jest to, że jest to bardzo ekologiczny zamiennik klasycznych pieców. Oprócz tego są bardzo proste, jeśli chodzi o regulacje - a to wszystko dzięki elektronicznym sterownikom. Kominek to coś, co tworzy bardzo przytulny klimat w mieszkaniu, a przede wszystkim zapewnia ciepło. 

Kolejną zaletą kominka z płaszczem wodnym jest to, że jest w stanie ogrzewać wodę użytkową. Warto zdecydować się na tego typu ogrzewanie także wtedy, gdy chcemy płacić mniej za ogrzewanie, gdyż mimo że sam zakup i montaż kominka to dość duża inwestycja, to jednak później wszystkie koszty się zwracają. 

Podsumowując, jak możemy wyżej zauważyć, kominek z płaszczem wodnym to ciekawe rozwiązanie, na które warto się zdecydować. Decyzję warto podjąć jak najwcześniej - nawet już podczas budowy domu, dzięki czemu na pewno zostanie wszystko odpowiednio zamontowane, a my wybierzemy odpowiedni model kominka. Jeśli natomiast nie wiemy, jaki wybrać, to możemy też skorzystać z pomocy specjalistów - taką pomocą służą m.in. specjaliści z firmy dobrekominki.com z Bydgoszczy. 

 

Opracowanie:

Dobrekominki.com. Damian Obrzanowski

Bydgoszcz , Saperów 3 lok. 2

Podziel się