Artykuł sponsorowany Kiedy warto zdecydować się na pompy ciepła

Kiedy warto zdecydować się na pompy ciepła

Wśród wielu osób temat ogrzewania pompami ciepła budzi spore emocje. Wszystko dlatego, że koszty związane z montażem tego systemu ogrzewania są dość duże, a oczekiwanie na czas zwrotu tej inwestycji trochę trwa. Radzimy kto powinien zdecydować się na pompę ciepła.

Dla kogo pompa ciepła?

Ze względu na wysoką cenę urządzenia i całej instalacji, na wybór pompy ciepła jako systemu ogrzewania decydują się naprawdę nieliczni. Ci, którzy podejmują decyzję o ich kupnie, zwykle nastawieni są do nich bardzo optymistycznie.

-Inwestujący w pompy ciepła zdają sobie sprawę z tego, że za kilka lat, gdy ceny paliw wzrosną, oni będą cieszyć się niższymi rachunkami na gaz. To myślenie długofalowe, które jednak nie do każdego przemawia. A szkoda, bo to bardzo dobry trop, który rzeczywiście może docelowo prowadzić do konkretnych oszczędności związanych z wykorzystywaną energią tłumaczy nasz rozmówca, reprezentujący JP-Instalacje, hurtownię systemów sanitarnych.

Pompy ciepła to świetna alternatywa dla ogrzewania energią elektryczną, ponieważ instaluje się je w domach, których nie da się ogrzewać z gazem, bo tylko wtedy rozwiązanie to jest w pełni opłacalne. Ponadto, pompy są rozwiązaniem ekologicznym, ponieważ nie zanieczyszczają powietrza.

Zalety pomp ciepła

Pompa ciepła to urządzenie, do którego dostarcza się jedną jednostkę energii elektrycznej, i z którego następnie otrzymujemy o 3-4 razy więcej energii zamienionej na ciepło. Sprawia to, że doskonale sprawdzają się do ogrzania domu. Co więcej, pompy są bezobsługowe, co wielu inwestorów uważa za ogromną zaletę tych urządzeń – zapewniają utrzymywanie stałej temperatury nawet podczas długiej nieobecności właścicieli w domu.

Wśród innych zalet tego rozwiązania wymienić można niskie koszty ogrzewania i zyskiwanie wielu niewielkich oszczędności, jak choćby tych związanych z kwestią komina, którego budowa nie jest konieczna, o ile zastosowana zostanie wentylacja mechaniczna. Dzięki temu nie trzeba więc płacić za okresowe wizyty kominiarza.

Kolejnym plusem ogrzewania pompami ciepła jest zwolnienie z zabiegania o dostarczenie i składowanie paliwa, jakie konieczne jest w przypadku drewna i oleju opałowego. Jest to kolejny rodzaj uzyskiwanych przez pompy oszczędności.

Kiedy się zdecydować?

Podsumowując, pompy ciepła stosuje się tam, gdzie nie ma możliwości podpięcia gazu do posesji. Wybór ten, choć początkowo kosztowny, po pewnym czasie nie tylko się zwraca, ale także umożliwia poczynienie pewnych oszczędności.  

Ogrzewanie pompą ciepła budzi duże emocje. Głównie ze względu na koszty jakie musimy ponieść na ten system ogrzewania i oczekiwany okres zwrotu inwestycji. A przecież z pozoru ogrzewanie domu za pomocą urządzenia, do do którego dostarczamy jedną jednostkę energii elektrycznej, a otrzymujemy jej trzy-cztery razy więcej – zamienionej na ciepło - powinno tylko cieszyć...

zdumiewająco wielu osób pompa ciepła ma jeszcze tę zaletę, że... nie zmusza do wprowadzenia gazu do domu. Wciąż żywe jest uprzedzenie do tego wybuchowego paliwa. Na marginesie zanotujmy kolejną oszczędność: pompa ciepła nie wymaga doprowadzania przyłącza – w wypadku gazu to spory koszt.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas