Materiał Partnera Rodzaj ogrzewania a komfort cieplny w łazience

Rodzaj ogrzewania a komfort cieplny w łazience

Łazienka to jedno z tych pomieszczeń, gdzie spędzamy dużo czasu. Oddajemy się tam codziennym czynnościom pielęgnacyjnym czy też tworzymy domowe spa pozwalające odprężyć się i zadbać o siebie. Dlatego tak ważne są odpowiednie warunki, które zapewnią komfort użytkownikom. Z oczywistych względów kluczowa jest właściwa temperatura. Podpowiadamy więc jakie ogrzewanie do łazienki wybrać, aby nawet zimą kąpiele były przyjemnością.

Ogrzewanie ścienne

Najpowszechniejsze i do niedawna najczęściej wybierany sposób ogrzewania łazienki to oczywiście standardowe grzejniki. W przeciwieństwie do dawnych grzejników żeliwnych czy żeberkowych te nowoczesne, montowane na ścianach, nie zajmują dużo miejsca i są znacznie bardziej estetyczne. Natomiast ich charakterystyczny kształt drabinki dodatkowo zwiększa ich funkcjonalność. Otóż dzięki temu grzejniki łazienkowe służą nie tylko ogrzewaniu pomieszczenia, ale też stają się praktycznym wieszakiem na ręczniki bądź pranie. W ten sposób rzeczy znacznie szybciej wysychają, a ręcznik jest przyjemnie ciepły, gdy po niego sięgamy, aby wytrzeć się po kąpieli. Warto też podkreślić, że na rynku dostępnych jest wiele modeli kaloryferów, również tych dekoracyjnych, które oprócz funkcji praktycznych pełnią także te estetyczne.

Ogrzewanie podłogowe

Ogrzewanie podłogowe to alternatywa dla klasycznych grzejników, która zdobywa coraz większą popularność. Co jednak nie dziwi, biorąc pod uwagę liczne zalety. Podłogówka, działająca na całej powierzchni podłoża pozwala ogrzać powietrze w pomieszczeniu, w sposób równomierny. Rozkład ciepłego powietrza na zasadzie promieniowania, a więc od dołu do góry jest także bardziej naturalny dla naszego organizmu. Z kolei w łazience, gdzie często chodzimy na bosaka, ciepła podłoga jest wyjątkowo przyjemna i może uchronić przed przeziębieniem. Podłogówkę można wykonać w postaci całej instalacji składającej się z rur i kabli lub jako maty grzewcze.

A może dwa w jednym?

Ale skoro oba rodzaje ogrzewania mają swoje wady, jak i zalety to, który sprawdzi się lepiej? Wcale nie musisz wybierać! Coraz więcej osób decyduje się na zamontowanie zarówno ogrzewania podłogowego, jak i kaloryfera ściennego. Działanie instalacji można połączyć i dostosować do indywidualnych potrzeb domowników tak by oba systemy grzewcze nawzajem się dopełniały. Wystarczy zwrócić się po pomoc do firmy takiej jak Twm-Termo, która jest dystrybutorem obu rozwiązań, a dodatkowo pracownicy służą fachowym doradztwem. W ten sposób uzyskamy pożądany efekt, a więc właściwy komfort cieplny utrzymany w łazience niezależnie od pory dnia czy roku.

Opracowanie:

Twm-Termo Marcin Góra Janusz Szuba spółka jawna

Warszawa , Bartycka 26 , paw.16A/ stoisko 809

Podziel się