Artykuł sponsorowany Kiedy warto pokryć dach blachodachówką?

Kiedy warto pokryć dach blachodachówką?

Wybór odpowiedniego zadaszenia może być dość trudnym zadaniem, zwłaszcza dla laika. Duża ilość materiałów, wzorów oraz kolorów dachówek potrafi jednak obudzić wątpliwości nawet u osoby zaznajomionej już z tym tematem. Interesującym wariantem zadaszenia może być blachodachówka. Choć wokół tego materiału krąży wiele mitów, dach wykonany z blachy może sprawdzić się lepiej, niż dachówki ceramiczne. Sprawdź, kiedy warto pokryć dach blachodachówką.

Jakie są zalety blachodachówki?

Blachodachówka jest często wybieranym zadaszeniem ze względu na jej niską wagę. Cienkie arkusze blachy nadają się więc do domów i budynków użytkowych, które zostały wybudowane kilkanaście lub kilkadziesiąt lat temu, a ich mniej wytrzymałe więźby mogłyby zostać naruszone pod wpływem obciążenia dachówek ceramicznych. Dlatego blachodachówka jest często stosowaną alternatywą podczas wymiany pokrycia dachowego. Dzięki wadze wynoszącej ok 5 kg, pokrycie dachu arkuszem blachy nie będzie dodatkowo wymagać wzmocnienia całej konstrukcji dachu.

Sporą zaletą kładzenia blachodachówki jest również jej cena. Blachodachówka jest jednym z tańszych materiałów zadaszeniowych, nadających się również do wykorzystania w budynkach mieszkalnych. Na blaszany dach często decydują się osoby chcące ograniczyć koszty budowy i przyspieszyć wprowadzenie się do nowego domu. Niska cena nie oznacza jednak współmiernie niskiej jakości. Blacha wykorzystywana do produkcji dachówek, które można później zakupić w hurtowni budowlanej Nowy Dach, jest wykonana z dodatkowo wzmacnianej i cynkowanej stali, pokrytej kilkoma warstwami zabezpieczającego lakieru. W ten sposób blaszany dach staje się wytrzymały i odporny na warunki atmosferyczne.

Dach wykonany z blachy często jest niesłusznie postrzegany za mniej estetyczny i prestiżowy od klasycznych dachówek ceramicznych. W rzeczywistości to blachodachówki można zakupić w większej ilości kolorów i wykończeń, a co za tym idzie lepiej dopasować je do stylu danej inwestycji. Aktualnie dachy blaszane zyskują nowe znaczenie na rynku i zdobywają popularność jako sposób zadaszenia w domach nowoczesnych. Tego typu dachówki są doskonałym zwieńczeniem i podkreśleniem koncepcji surowych i industrialnych wręcz budynków.

Gdzie najlepiej sprawdzi się blachodachówka?

Blachodachówka jest wyjątkowo uniwersalnym materiałem, który można wykorzystać zarówno jako zadaszenie domów jednorodzinnych, jak i budynków użytkowych. Najczęściej jednak wykorzystuje się ją w budynkach o prostej budowie, ponieważ blachodachówka sprzedawana jest w dużych arkuszach, o standardowej szerokości 1 - 1,2 m. Mimo że blachę można dociąć do wymiarów wymaganych przez klienta, umieszczanie jej na skomplikowanych dachach może generować zbyt duże straty oraz zajmować sporo czasu podczas montażu.

Tego typu zadaszenie często stosuje się również przy budowie hal produkcyjnych i magazynowych, a także niewielkich szop, budynków gospodarczych czy garaży. Zazwyczaj blachodachówki używane są w miejscach, w których zastosowanie odpowiedniego wyciszenia nie jest niezbędne. Dlatego wykorzystanie blachodachówki na dachach domów jednorodzinnych będzie wymagać użycia specjalnych posypek mineralnych lub ceramicznych, które za pomocą żywicy aplikuje się do blachy i zabezpiecza warstwą akrylową. Takie zadaszenie będzie nieco cięższe i droższe, jednak zapewni optymalne wyciszenie pomieszczeń znajdujących się na poddaszu i dodatkowo wzmocni dach.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas