Materiał Partnera Jakie urządzenia są przydatne w malowaniu proszkowym?

Jakie urządzenia są przydatne w malowaniu proszkowym?

Malowanie proszkowe jest jedną najlepszych metod pokrywania elementów stalowych oraz ocynkowanych farbą. Urządzenia, które się do tego wykorzystuje, mają spore gabaryty. Kilka z nich jest niezbędnych, by osiągać pożądane efekty. Są to nowoczesne komory o odpowiednich parametrach, a także kabiny proszkowe i aplikatory. Sprawdź, co warto na ich temat wiedzieć.

Komora do polimeryzacji farby proszkowej

Wśród urządzeń, które są przydatne do malowania proszkowego, warto wymienić przede wszystkim specjalne komory. W nich umieszcza się już pomalowany element. Dzięki wysokiej temperaturze, powłoka proszkowa może ulec stwardnieniu i uzyskać docelowe parametry. Dzięki temu nie będzie się łuszczyć po montażu.

Ważne jest zatem, aby to wielkie urządzenie charakteryzowało się równym rozkładem temperatur, aby elementy się nie odbarwiały lub żeby nie odpadła z nich farba. Profesjonalne komory można znaleźć ofercie firmy Salibol Łukasz Salamon – zapewnia ona różnego rodzaju urządzenia.

Kabina proszkowa i aplikator

Kolejnym sprzętem, który jest bardzo istotny, jest kabina do napylania proszkowego. Podczas malowania nie powinno się w końcu robić tego na zewnątrz, a w specjalnie opracowanym do tego miejscu. Kabina zabezpieczy przed powstaniem groźnej mieszanki wybuchowej i pozwoli na odzyskanie części proszku.

Kabiny powinny być wyposażone w wentylatory oraz kanały z filtrami, które umożliwiają pozbycie się gazów, powstających w trakcie całego procesu malowania proszkowego. Montowane śrubowo, pozwalają na ich szybką wymianę.

Istotnym urządzeniem jest również aplikator do farby proszkowej, który to jest odpowiedzialny za naniesienie proszku na konkretny element. Można tutaj wyróżnić dwa rodzaje – sprzęt, który ładuje proszek poprzez tacie w lufie, a także ten, który robi to dzięki elektrostatyce. Zadanie aplikatora jest bardzo proste, jednak istotne jest, by wybrać sprzęt wysokiej jakości, by malował trudno dostępne miejsca i działał poprawnie.

Opracowanie:

Salibol Łukasz Salamon

Skąpe 26 lok. 2

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas