Artykuł sponsorowany Jakie taśmy wykorzystuje się w pracach malarskich?

Jakie taśmy wykorzystuje się w pracach malarskich?

Malowanie wnętrza to znakomity sposób nadania mu odpowiedniego charakteru i urozmaicenia jego wyglądu. Właściwie dobrane kolory i dobre farby pozwolą na uzyskanie dowolnych efektów dekoracyjnych, a prawidłowo wykonane powłoki malarskie zachowają swoje właściwości przez bardzo długi czas. Nie będzie to jednak możliwe bez skorzystania z wysokiej jakości narzędzi i akcesoriów, w tym taśm do malowania.

Do czego służą taśmy malarskie?

Uzyskanie dobrych efektów podczas malowania wymaga właściwego przygotowania podłoża, a także wiąże się z koniecznością zastosowania farb odpowiedniej jakości czy dopasowania używanych narzędzia malarskich do spodziewanych rezultatów. Ważne będzie m.in. nałożenie powłoki o równej grubości i prawidłowe rozprowadzenie farby. Nie można jednak zapominać o tym, że część elementów wyposażenia musi być zabezpieczona przed zachlapaniem. Niektóre z nich osłania się foliami, jednak nie będą się one nadawały do użytku w każdym przypadku. Uzupełnieniem staną się samoprzylepne taśmy malarskie, którymi można zakleić powierzchnie, które nie mają być pomalowane ani zabrudzone farbą. Chodzi tu m.in. o listwy przyścienne, ramy okien, rury instalacji c.o., jak również włączniki i gniazda elektryczne, a nawet oświetlenie, kratki wentylacyjne czy parapety. Taśmy maskujące będą też niezastąpione, jeżeli ważne okaże się odcięcie płaszczyzn malowanych innymi kolorami czy wykonanie wszelkiego rodzaju wzorów. Bardzo często są one przyklejane wokół sufitów, jeżeli dla optycznego zwiększenia wysokości pomieszczenia pozostawia się wąski biały pasek. Taśmy to sposób na wygodne i niestwarzające ryzyka uszkodzenia lub zabrudzenia powierzchni mocowanie folii malarskich.

Jakie są rodzaje taśm malarskich?

Taśmy malarskie oferowane m.in. przez firmę Wysocki są wykonywane z cienkiego, lecz wytrzymałego papieru, który wygodnie można przerwać bez konieczności użycia ostrych narzędzi. Produkuje się je w różnych szerokościach z reguły 19, 25, 30, 38 i 50 mm, co pozwala na łatwy dobór do konkretnego zastosowania. Taśmy maskujące mogą gwarantować rozmaity poziom ochrony przed używanymi chemikaliami i wytrzymałość kleju, a zatem i trwałość oraz łatwość odklejania. Mają także różną odporność na warunki zewnętrzne – niektóre z nich da się stosować również na zewnątrz.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas