Materiał Partnera Jakie są zalety tynkowania maszynowego?

Jakie są zalety tynkowania maszynowego?

Nakładanie tynku metodą ręczną staje się powoli coraz rzadziej wykonywaną pracą w zakresie wykończenia powierzchni elementów konstrukcyjnych budynków. Znacznie większą popularnością cieszy się obecnie tynkowanie maszynowe, czyli aplikacja materiału z użyciem specjalnego agregatu. Sprawdź, jakie konkretnie zalety ma takie rozwiązanie i czy na pewno jest lepsze od tynkowania ręcznego?

Czy tynkowanie maszynowe jest wystarczająco dokładne?

Zastosowanie agregatu tynkarskiego polega na aplikacji przygotowanej mieszanki na podłoże z użyciem specjalnego pistoletu natryskowego. Jego zastosowanie wzbudza wśród wielu inwestorów wątpliwości chociażby w kwestii precyzji takiego tynkowania. Kluczowe są w tym wypadku umiejętności operatora agregatu. Nakładany przez niego tynk musi być aplikowany równomiernie i w postaci warstw o odpowiedniej grubości. Z tego względu istotnym elementem jest powierzenie prac w tym zakresie fachowcom, takim jak np. Fur-Bud.

Jest to firma wyróżniająca się bardzo wysoką precyzją przy tynkowaniu maszynowym, co dotyczy zarówno elewacji, jak i ścian wewnętrznych. Po nałożeniu materiału i wygładzeniu go łatą typu H, wszelkie ubytki można uzupełnić, ponownie aplikując tynk agregatem. Sprawia to, że takie rozwiązanie zapewnia pożądaną dokładność i w pełni pokrywa tynkowane podłoże przygotowaną uprzednio mieszanką. Nie jest to jednak jedyna zaleta metody maszynowej. Czym jeszcze się ona charakteryzuje?

Szybkość realizacji tynkowania maszynowego

Przeprowadzenie prac w zakresie tynkowania maszynowego nie zajmuje zbyt dużo czasu. W przeciwieństwie do sposobu ręcznego, wykorzystanie agregatu pozwala na pokrycie tynkiem sporych powierzchni szybko i dokładnie. Wspomniane urządzenie jest znacznie wygodniejszym sprzętem niż np. betoniarka, jakiej używa się do wykonania mieszanki aplikowanej manualnie. Tynkowanie maszynowe jest też stosunkowo tanią usługą, która zapewnia jednocześnie pożądany wygląd i parametry wykończonych ścian czy innych powierzchni.

Zastosowanie agregatu tynkarskiego jest dość wszechstronne. Może być on bowiem wykorzystany do pokrywania elewacji tynkiem cementowo-wapiennym, ale też ścian wewnętrznych tynkiem gipsowym. Rodzaj użytej mieszanki zależy wyłącznie od preferencji inwestora w tym zakresie. Tynkowanie maszynowe ma zatem wiele atutów, jednak jego realizacja wymaga odpowiednich umiejętności oraz drogiego w zakupie agregatu. Z tego względu takie nakładanie tynku dobrze jest zlecić sprawdzonej firmie świadczącej usługi właśnie w tym zakresie.

Opracowanie:

Usługi Tynkarsko-Budowlane Fur-Bud Mariusz Furgała

Świdwin , Bydgoska 5

  • tel. 661 192 652

Podziel się