Materiał Partnera Jakie okna wybrać?

Jakie okna wybrać?

To, ile światła będzie w pomieszczeniach i jak ciepło będzie w lecie i zimie, w dużej mierze zależy od dobrze dobranych okien. Aby mieć prawdziwe okno na świat, trzeba w nie odpowiednio zainwestować i odpowiednio dobrać wszystkie jego parametry. To od nich przede wszystkim będzie zależał wygląd naszych jasnych lub ciemnych wnętrz. Jakie więc okna wybrać dla nowego i starego domu?

Jakość jest ważna

Okna kupujemy na długie lata. Dlatego ich wybór nie może być przypadkowy. Budując nowy dom, sprawdźmy jakie okna są w projekcie, podpytajmy i poczytajmy czy zapewnią nam odpowiedni wygląd pomieszczeń, estetykę na zewnątrz oraz niższe koszty ogrzewania, podpowiadają specjaliści z BWJ Kamila Karpeta.

Jakość okien jest niezwykle ważna. Niezależnie od materiału, z jakiego zostaną wykonane, to warto zainwestować w lepszy i bardziej wytrzymały model, szczególnie że kolejna wymiana odbędzie się, dopiero gdy te zaczną szwankować. Warto zapłacić nieco więcej i mieć pewność, że okna rzeczywiście wytrzymają latami, niż szukać drobnych oszczędności i po paru latach być zmuszonym do wymiany.

Każde pomieszczenie jest inne

Okna drewniane, okna PCV czy też plastiki, pozwolą na odpowiednie doświetlenie pomieszczeń i nie tylko na zgromadzenie oszczędności, ale także poczucie komfortu we własnych pokojach. Warto wstawić większe lub więcej okien w takich pomieszczeniach jak salon, pokój dziecięcy czy miejsca pracy. Ich wygląd w dużej mierze będzie zależał od ilości wpadającego tam światła dziennego.

Różne okna do różnych zadań

Jedne okna doskonale chronią przed hałasem, inne są znacznie bezpieczniejsze w użytkowaniu. Są i takie, które pozwalają na większą energooszczędność. Są ciepłe i wygodne w obsłudze. Niektóre z nich świetnie sprawdzają się w podgrzewaniu temperatury w pomieszczeniach. Różne są więc parametry, zwłaszcza jeśli zależy nam na niewymiarowych oknach robionych na miarę.

Zanim podejmiemy decyzje o montażu, zastanówmy się, jakie okna sprawdzą się w naszym wypadku. Czego najbardziej oczekujemy? Co sprawi, że będzie nam się mieszkało przyjemniej i wygodniej?

Zwróćmy także uwagę na takie współczynniki, jak przepuszczalność energii cieplnej czy przepuszczalności energii słonecznej, które powiedzą nam znacznie więcej o wybranych przez nas modelach okien.

Opracowanie:

Bwj Kamila Karpeta

Wadowice , pl. Bohaterów Getta BN

Podziel się