Materiał Partnera Jaki system alarmowy wybrać do domu, aby spać spokojnie?

Jaki system alarmowy wybrać do domu, aby spać spokojnie?

Bezpieczeństwo domowników to priorytet w każdym domu. Dbamy o to, aby w budynku znajdowały się dobre zamki, drzwi i okna antywłamaniowe. Jednakże jeśli mieszkamy w miejscu, koło którego nie ma dużego ruchu i tak naprawdę mało kto może zwrócić uwagę na coś niebezpiecznego, możemy pomyśleć nad dodatkową ochroną. Taką będzie na pewno domowy system alarmowy.

SSWIN - czym jest?

System Sygnalizacji Włamania i Napadu to zespół urządzeń, które służą do wykrywania obecności nieuprawnionej osoby w środku budynku. Ostrzegają także przed samym wejściem lub przed jego próbą. Istnieje kilka wymagań, jakie określone są w rozporządzeniu MSWiA, które dotyczą systemu bezpieczeństwa w domu. Powinien on wykrywać otwarcie drzwi i okien na chronionym obszarze, szczególnie siłowe próby w tym zakresie. Istotne jest także, żeby wykrywał poruszanie się po wyznaczonym obszarze oraz atak na miejsca zagrożone.

Wśród instalacji alarmowych możemy wyróżnić kilka, które są najpopularniejsze. Najbardziej podstawowe składają się jedynie z kilku elementów, które uruchamiają sygnalizator w sytuacji zagrożenia. Może on być optyczny lub akustyczny. Są także alarmy, które działają na podstawie czujników ruchu. W każdym systemie znaleźć się musi centrala alarmowa, czujniki ruchu, sygnalizatory, dialer oraz klawiatura sterująca.

Jak wybrać alarm do domu?

Niezależnie od tego, na jaki alarm się zdecydujemy, warto, aby zajęli się nim fachowcy. Istnieje wiele firm zajmujących się SSWIN - jedną z nich, mających siedzibę w Zabrzu, jest Elektryka Smarthome Sp. z o.o.. Zapewnią najlepszy standard wykonania instalacji alarmowej, dzięki wieloletniemu doświadczeniu w branży.

Na rynku istnieją przede wszystkim alarmy przewodowe, bezprzewodowe i z monitoringiem. Warto także przyjrzeć się nowoczesnym systemom alarmowym, które przypominają urządzenia prosto z inteligentnego budynku. Taki alarm pozwala na wydzielenie stref w swoim domu i na zewnątrz, a także na pełną nad nim kontrolę z właściwie każdego miejsca na świecie.

Przy podejmowaniu decyzji najpierw powinniśmy się zastanowić nad tym, jaką kwotę chcemy przeznaczyć na dany system i w jakim stopniu powinna być zabezpieczona nieruchomość. Istotna jest także wielkość budynku oraz ilość pięter.

Planowanie systemu najlepiej zacząć podczas budowy domu, lub przy generalnym remoncie. Wtedy można bez problemu umieścić całe okablowanie. Wówczas najlepszym wyborem jest klasyczny system alarmowy, przewodowy. Nikt obcy nie będzie miał wówczas do niego dostępu, gdyż będzie to infrastruktura zamknięta.

Jednak nie zawsze decydujemy się od razu na etapie projektu budynku na umieszczenie alarmu. Wówczas doskonale sprawdzi się system bezprzewodowy - jego elementy komunikują się ze sobą nie poprzez okablowanie, a przez fale radiowe. Jest zasilany na specjalne baterie, które sprawiają, że może pracować bez przerwy przez rok.

Opracowanie:

Elektryka Smarthome Sp. z o.o.

Zabrze , Roosevelta 81

Podziel się