Materiał Partnera Jaki sprzęt jest potrzebny do prac wyburzeniowych?

Jaki sprzęt jest potrzebny do prac wyburzeniowych?

Wyburzanie obiektów budowlanych nie należy do prostych zadań. Potrzebne jest doświadczenie, wiedza, a także specjalistyczny sprzęt. Usługi wyburzeniowe wykonywane są na wiele różnych sposobów. Wybór uzależniony jest od konstrukcji budynku. Obiekt budowlany może zostać wyburzony poprzez zastosowanie metody ręcznej, szczególnie jeśli nie ma możliwości wprowadzenia sprzętu budowlanego.

Wyburzanie budynków z wykorzystaniem młota

Wyburzanie budynków może odbywać się przez wykorzystanie narzędzia określanego jako młot wyburzeniowy, bardzo masywne narzędzie pracy. Wskazane rozwiązanie wymaga zaangażowania dużej siły. Młoty wyburzeniowe różnią się między innymi mocą, częstotliwością, a także energią udaru. Najlepsze na rynku produkty osiągają energię udarową w granicach 50-60 J. Wówczas, bardzo dobrze sprawdzają się do wyburzania stropów i fundamentów – podkreśla reprezentant firmy Piotro-Trans Piotr Ostasiewicz, która świadczy kompleksowe usługi ziemne i wyburzania budynków.

Młoty wyburzeniowe mogą być zainstalowane na mini koparce lub koparko-ładowarce. Dzięki temu, znacznie zwiększa się zasięg młota. Zaletą takiego działania jest także większy poziom bezpieczeństwa. Młot wyburzeniowy nie jest tanią inwestycją, dlatego warto skorzystać z usługi polegającej na wypożyczeniu sprzętu. Warto podkreślić, że do wyburzania ścian stosuje się także przecinak, duży młot, łom, wyrzynarki, dłuta oraz szpachle.

Jakie maszyny stosuje się w przypadku wyburzania całych budynków?

Najczęściej używaną techniką wyburzania całych budynków jest użycie żurawia z kulą wyburzeniową. Bardzo dobrze radzi sobie ona z niszczeniem konstrukcji betonowych i murowanych. Proces wyburzania polega na opuszczaniu kuli lub uderzaniu nią w strukturę obiektu.

Niektóre prace wyburzeniowe realizowane są z wykorzystaniem koparki, która posiada napęd gąsienicowy. Na końcu wysięgnika instalowany jest sprzęt, co pozwala na realizację różnych zadań, charakterystycznych dla tego typu prac. Koparka to doskonałe rozwiązanie do wyburzania niewielkich budynków. Obiekty wysokie wyburza się przy użyciu maszyn na podwoziu koparek z przedłużonym ramieniem. W przypadku budynków trudnych do usunięcia, warto skorzystać ze specjalistycznych urządzeń umieszczanych na szczycie, które pozwalają na kruszenie murów. Rozbiórka budynków nierzadko wykonywana jest także przy użyciu ładowarek lub spycharek.

Opracowanie:

Piotro-Trans Piotr Ostasiewicz

Sokółka , Witosa 17

  • tel. 512 776 433

Podziel się