Artykuł sponsorowany Jaka włóknina jest odpowiednia do szlifowania powierzchni drewnianych

Jaka włóknina jest odpowiednia do szlifowania powierzchni drewnianych

Drewniane meble, drzwi oraz wszelkie sprzęty składające się na wyposażenie naszych wnętrz wymaga nadania im estetycznego wyglądu oraz odpowiedniej gładkości. Bez względu na to czy przygotowujemy drewno np. pod lakierowanie lub malowanie czy jedynie polerujemy chcąc cieszyć się jego fakturą, będziemy potrzebowali odpowiednich materiałów szlifierskich. Należą do nich syntetyczne włókniny ścierne pozwalające uzyskać zadowalający efekt wykończenia drewnianej powierzchni przy mniejszym nakładzie pracy, niż np. w przypadku papieru ściernego.

Włókniny produkowane są z nitek tworzywa sztucznego, głównie nylonowych, powleczonych żywicą, tworzących razem luźno związaną strukturę. Żywica dodatkowo wzbogacona jest ziarnami ściernymi, które w sposób równomierny oblepiają powierzchnię włókien i stanowią czynnik roboczy w czasie polerowania. Funkcję ścierniwa mogą pełnić ziarenka tlenku aluminium. Włókniny można stosować m.in do delikatnego matowienia i patynowania powłok lakierniczych. Przestrzenna budowa włókniny z tworzywa sztucznego hamuje proces zużywania się materiału i pozwala na długotrwałą eksploatację.

Praca z włókninami syntetycznymi polishstyl.com.pl jest idealna w przypadku pielęgnacji i obróbki tych elementów drewnianych, które posiadają skomplikowany kształt i są trudno dostępne. Materiały ścierne na bazie włókien syntetycznych zapewniają uzyskanie bardzo satysfakcjonującego rezultatu na powierzchniach, gdzie uzyskanie jednorodnej gładkości jest szczególnie pracochłonne i żmudne. Dobrym przykładem będą tutaj balkonowe tralki lub inne ozdobne elementy toczone, takie jak np. nogi od mebli. Bardzo przydatną właściwością włóknin jest to, że można je swobodnie modulować naciskiem w trakcie pracy, bez niebezpieczeństwa uszkodzenia polerowanego przedmiotu. Daje to możliwość nadania odpowiedniej siły obróbce w zależności od potrzeby. Możemy np. delikatnie polerować powierzchnię dla uzyskania ostatecznego efektu, bądź szlifować ją w sposób bardziej agresywny przed kolejnymi fazami konserwacji. Dlatego też posiadają one duży zakres jeśli chodzi o grubość ziarna ściernego, którą możemy dobrać stosownie do potrzeb wykonywanej pracy. Elastyczność włóknin i gąbczasta struktura sprawiają, że dopasowują się kształtem do szlifowanej powierzchni. Praca z użyciem syntetycznych włóknin jest również czysta, ponieważ posiadają one zdolność absorpcji zanieczyszczeń dzięki swojej budowie przestrzennej i nie tracąc przy tym zdolności roboczej. Dzieje się tak w przypadku papieru ściernego, gdyż brud i pył drzewny zatyka przestrzeń pomiędzy ziarnami.

Materiały tego typu świetnie sprawdzają się również tam, gdzie mamy do czynienia z wysokogatunkowym drewnem i zależy nam szczególnie na zachowaniu przez dany sprzęt bądź detal walorów estetycznych. Produkty na bazie syntetycznych włóknin ściernych polishstyl.com.pl mogą mieć zarówno formę arkuszy, jak i również rolek bądź krążków przystosowanych do mocowania na szlifierkach. Właściwe zastosowanie włóknin daje zawsze optymalny rezultat, bez względu czy proces szlifowania przeprowadzany jest ręcznie czy mechanicznie.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas