Materiał Partnera Jak zaplanować remont mieszkania?

Jak zaplanować remont mieszkania?

Remont mieszkania z pozoru dość skomplikowana sprawa, na której tracimy sporo nerwów. Coś zawsze może pójść nie tak. Stres, zdenerwowanie, rozdrażnienie i wiele innych negatywnych emocji, z pewnością nie sprawi, że urządzanie wnętrza będzie czymś przyjemnym. Mamy na to jednak kilka sposobów. Damy ci wskazówki, jak zaplanować remont, tak aby przebiegł on szybko, sprawnie i jak najbardziej bezproblemowo.

Budżet. Ile pieniędzy przeznaczyć na remont?

Tak naprawdę najważniejszy jest budżet oraz zakres obowiązków. Remont całego mieszkania czy remont domu to zdecydowanie większy wydatek niż np. remont kuchni czy też sypialni. Określ nie tylko to, jakie pomieszczenie ma przejść metamorfozę, ale także i to, co w tym pomieszczeniu ma się zmienić. Może chcesz położyć nowe panele lub glazurę? Może to czas na wymianę mebli? Może ściany proszą się już o gładź?

Planując remont, musisz określić swój budżet. Pamiętaj, aby finansów zawsze mieć “w zapasie”. Często zaczynamy wielki remont posiadając pieniądze “na styk”. Nie jest to dobra opcja. Zazwyczaj wraz z końcem budżetu, zaczyna się mieszkanie na kartonach, kiedy to rozwiązania “tymczasowe” stają się tymi stałymi, na conajmniej kilka lat. Zdecydowanie polecamy ci odłożyć więcej. Jeśli nie wykorzystasz tej nadwyżki możesz ją użyć na coś innego lub zostawić na koncie oszczędnościowym. Może okazać się jednak bardzo potrzebna.

Remont samodzielny czy wynajęcie firmy?

Wiele osób uważa, że remont własnymi rękami wyjdzie znacznie taniej i ma to oczywiście sens, jeśli dana osoba ma chociaż minimalne pojęcie o tym, co robi. Ktoś, kto w życiu nie trzymał pacy w dłoni, najpewniej nie wykona dobrze gładzi. Czasem poprawki przez firmę czegoś, co klient nie zrobił sam, ale próbował, mogą okazać się droższe, niż usługa od A do Z. Właśnie dlatego polecamy samodzielnie wykonywać tylko to, co potrafimy zrobić czyli np. Malowanie ścian, skręcanie mebli, dobór odpowiednich mebli czy dodatków. Panele, glazury, gładzie czy tynki pozostawmy fachowcom.

Wybór odpowiedniej ekipy ma kluczowe znaczenie. Kompleksowa usługa często wychodzi lepiej i taniej. Miłosz Gdanietz prowadzi w Perlino firmę Blue Kafle. Specjalizują się oni w glazurnictwie zarówno domowym, jak i przemysłowym, jednak to nie jedyne usługi, które mają w ofercie. Firma zajmuje się także remontami i wykończeniami wnętrz murowanych od stanu surowego aż po klucz, budowaniem drewnianej architektury ogrodowej (altany, wiaty), budową tarasów z desek kompozytowych czy remontem i wykończeniem wnętrz domków drewnianych.

Tak więc jak sam widzisz, czasem lepiej wziąć jedną firmę, która wykona dla ciebie kilka usług, niż wiele różnych przedsiębiorstw. To pozwoli ci także na odrobinę spokoju, jako że zweryfikować musisz tylko jedną ekipę, a nie kilka. Masz 100% pewność, że wszystko dzieje się zgodnie z planem, a terminy zostaną dotrzymane.

Opracowanie:

Blue Kafle Miłosz Gdanietz

Perlino , Spokojna 14

Podziel się