Artykuł sponsorowany Jak zamienić szkice w atrakcyjne projekty?

Jak zamienić szkice w atrakcyjne projekty?

Jesteś architektem? A może projektujesz ubrania, wyroby użytkowe czy innego typu prace kreatywne? Niezależnie od tego, jakie produkty i usługi się tworzy, każdy przedstawiciel branży kreatywnej musi też odpowiednio sprzedać je klientowi. A ten, jak wiadomo, będzie kierował się głównie zmysłem wzroku. Co zatem zrobić, by szkic stał się atrakcyjnym projektem?

Trójwymiarowe projekty jako alternatywa dla klasycznego szkicu

Duże inwestycje budowlane, na przykład te realizowane przez deweloperów, z reguły wymagają specjalnej oprawy wizualnej. Najczęściej bowiem jest tak, że rezerwacje mają miejsce jeszcze przed pierwszym „wbiciem łopaty”.

Trzeba więc zadziałać na wyobraźnię, a do tego najlepiej sprawdza się sugestywny obraz. „Ożywiony” projekt aranżacji, z zielenią i zastygłymi w ruchu postaciami na pewno bardziej pozostanie w pamięci niż „suchy” szkic. Właśnie na tym polega magia wizualizacji 3D.

Ale nie jest to jedyne jej zastosowanie. Taka usługa sprawdza się również w kontekście prezentowania produktów. Trzeba je atrakcyjnie pokazać, jednak sesje zdjęciowe często są zbyt kosztowne. Wizualizacja 3D będzie niekiedy o wiele lepszym rozwiązaniem.

To technologia, która sprawia, że dotychczasowe projekty można zaprezentować w nowej fotorealistycznej odsłonie.

Jak można urozmaicić projekt?

Jest wiele sposobów na to, by pozornie nudny szkic przemówił do wyobraźni klienta i zapowiedział mu wartość, jakiej może się spodziewać.

Do polecanych rozwiązań należą między innymi:

  • wizualizacje architektoniczne 3D,
  • wizualizacje wnętrz,
  • wizualizacje projektowe (alternatywa dla sesji fotograficznych),
  • animacje 3D (krótkie filmowe ujęcia),
  • wizualne rekonstrukcje historyczne,
  • modelowanie 3D (zamiana szkiców na precyzyjny model).

Obecnie coraz chętniej wykorzystywane są też nowoczesne technologie cyfrowe, takie jak wizualizacja VR (wirtualna rzeczywistość) i AR (rzeczywistość rozszerzona). Wśród rekomendowanych rozwiązań wymienia się również personalizowane aplikacje.

Do kogo zgłosić się po profesjonalne wsparcie?

Wspomniane wyżej usługi są świadczone przez firmy zajmujące się rozwijaniem inwestycji pod kątem prezentowania produktów i usług.

To na przykład Vizarion – przedsiębiorstwo specjalizujące się w rozwiązaniach z dziedziny wizualizacji 3D. Tworzą oni nie tylko wizualizacje architektoniczne czy produktowe, ale również produkty z zakresu VR czy AR.

Firma nieustannie adaptuje nowe technologie pojawiające się na rynku techniki 3D. To pozwala się im koncentrować na rosnących oczekiwaniach klientów.  

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas