Materiał Partnera Jak wykorzystać szkło w aranżacji biura?

Jak wykorzystać szkło w aranżacji biura?

Biuro to przestrzeń, w której spędza się znaczną część dnia, dlatego jego aranżacja ma ogromne znaczenie i stanowi wizytówkę przedsiębiorstwa. W tej dziedzinie obecnie stawia się przede wszystkim na design oraz funkcjonalność, dlatego szklane elementy wykończenia sprawdzają się doskonale. Tego rodzaju materiał sprawdzi się nie tylko jako elegancka ozdoba wnętrza, ale również pozwoli wydzielić poszczególne pomieszczenia.

Strefy pracy

W wielu biurowcach popularną formą przestrzeni organizacji pracy jest tak zwany open space. Niemniej jednak nie sprzyja to skupieniu się podczas wykonywania obowiązków, a nadmierny hałas w efekcie wpływa negatywnie na wydajność pracowników. W związku z tym dobrym i coraz częściej stosowanym pomysłem jest podział tak dużej powierzchni na mniejsze strefy. Doskonale do tego nadają się szklane ścianki działowe, które można odnaleźć w asortymencie firmy Glasimo z Opola. Tak subtelne rozgraniczenia dadzą poczucie komfortu, a jednocześnie nie będą uniemożliwiać odpowiedniego doświetlenia miejsc pracy światłem naturalnym. W ten prosty sposób można stworzyć oddzielne biura, pomieszczenie konferencyjne lub też całe ciągi komunikacyjne. Ponadto zastosowana tafla nie musi być całkowicie transparentna, a może być szkłem mlecznym lub ornamentowym, co zwiększy bezpieczeństwo użytkowania.

Przejrzyste wejścia

Nic tak dobrze nie współgra z nowoczesnym wystrojem biura jak szklane drzwi, które mogą zastąpić tradycyjne skrzydła drewniane, PVC lub stanowić część całego systemu przeszklonych ścian działowych. W zależności od możliwości konstrukcyjnych do wyboru są drzwi bezramowe, osadzone na futrynie lub zamontowane w mechanizmie przesuwnym. Wnętrze z takim elementem zyska lekkości, a także zostanie lepiej oświetlone. Ponadto materiał jest na tyle uniwersalny, że sprawdzi się również w standardowo urządzonych biurach, stawiających na minimalizm oraz elegancję. Ponadto szkło doskonale sprawdza się w roli bariery dźwiękoszczelnej, więc służbowe spotkania w mniejszym gronie nie będą zakłócane hałasem z zewnątrz.

Lśniące ściany

Coraz większą popularność w przestrzeniach biurowych zyskują stylowe i szklane okładziny ścienne. Tutaj z reguły do gry wkracza kolor w postaci tafli lakierowanej lub nadruki wykonywane w technologii cyfrowej. Projekt grafiki bardzo często klienci mogą spersonalizować tak, aby podkreślał charakter działalności firmy. Takie panele mogą mieć na swojej powierzchni określoną fakturę lub być całkowicie matowe – wszystko w zależności od tego, jaki efekt chce się osiągnąć. To z pewnością ekonomiczne rozwiązanie, łatwiejsze w utrzymaniu w porównaniu do ścian pokrytych farbą, które wymagają regularnego remontu, aby ukryć szybko powstające niedoskonałości. W przypadku szklanych okładzin możliwości aranżacyjne każdego pomieszczenia są niemal nieograniczone, a przede wszystkim służą przez wiele lat bez zmiany swojej estetyki.

Opracowanie:

Glasimo Projects Sp. z o.o.

Opole , Składowa 6

Podziel się