Artykuł sponsorowany Zastosowanie balustrad szklanych Glasimo Projects w architekturze

Zastosowanie balustrad szklanych Glasimo Projects w architekturze

Szkło to jeden z materiałów kluczowych dla nowoczesnego budownictwa. Nie tylko wpisuje się w aktualne tendencje, które obejmują prostotę i czyste, geometryczne linie, ale dzięki szerokim możliwościom obróbki może przybierać rozmaite formy. Dowodem tego, jak wiele elementów architektonicznych powstaje z jego użyciem, jest oferta firmy Glasimo Projects, obejmująca między innymi balustrady szklane.

Szkło budowlane wysokiej jakości

Szkło w budownictwie to nie tylko okna i drzwi, choć w tej roli materiał ten sprawdza się doskonale. Nowoczesne techniki obróbki pozwalają jednak producentom tworzyć wiele innych produktów, w tym przeszklenia oraz kabiny, zadaszenia czy okładziny ścienne. Wiele z nich kojarzy się z obiektami o charakterze komercyjnym lub biurowym, ale balustrady szklane spotkać można również w mieszkalnych. W każdym przypadku nadają budynkom lekkości, a także nowoczesnego i stylowego wymiaru. Współczesna architektura jest jednak różnorodna, jeśli chodzi o stylistykę, dlatego Glasimo Projects oferuje różne typy balustrad szklanych, które można bez trudu dopasować do wybranej estetyki.

Niezależnie jednak od rodzaju wyroby opolskiego producenta charakteryzują się znakomitą jakością. Do ich produkcji używa się szkła laminowanego oraz hartowanego – oba wyróżniają się dobrą wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne i odpornością na działanie czynników pogodowych. Grubość materiału uzależniona jest natomiast od tego, gdzie ma znaleźć się balustrada. Przy określeniu wymiarów pojedynczego elementu uwzględnia się obecność dodatkowego wyposażenia na przykład w postaci poręczy.

Rodzaje szklanych balustrad

Balustrady wykonane ze szkła doskonale sprawdzają się zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Pasują do stylistyki galerii handlowych, obiektów użyteczności publicznej, lokali usługowych, domów jednorodzinnych oraz budynków wielorodzinnych. Dostępne są w różnych rodzajach, co znacząco poszerza ich możliwości aranżacyjne. Popularnością cieszy się między innymi balustrada w profilu, którą osadza się, jak wskazuje nazwa, w aluminiowym profilu umieszczanym na posadzce.

092Galeria warmińska, Olsztyn

Profil jest jednocześnie jedynym elementem mocującym – nie stosuje się wsporników czy słupków. Te ostatnie stanowią element nośny w balustradzie słupkowej. W jej przypadku wypełnienie może być mocowane w listwach lub okuciach punktowych. Ciekawym elementem jest też balustrada na rotulach, o której opowiada pracownik firmy Glasimo Projects z Opola:

Balustradę mocowaną punktowo na rotulach, czyli stalowych, specjalnie ukształtowanych głowicach, nazywa się także samonośną. Zaleta tego systemu to przede wszystkim możliwość rezygnacji z poręczy. Szkło może bowiem zostać przygotowane tak, by nie były one potrzebne.

_5270639Galeria handlowa, Katowice

Inny wariant stanowi balustrada francuska na rotulach:

_6160925Hotel Best Western, Opole

Ten typ spotkać można w roli osłony drzwi balkonowych w miejscach, gdzie nie wyprowadzono płyty balkonowej.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas