Materiał Partnera Jak wykorzystać płytki heksagonalne w kuchni?

Jak wykorzystać płytki heksagonalne w kuchni?

Szczytem glazurniczej mody ostatnich lat są płytki zwane heksagonami. Są to kafelki o różnych rozmiarach, barwach, motywach i wzorach, a także fakturach, które łączy jedno – kształt sześciokąta, który pozwala tworzyć piękne mozaiki niczym plastry miodu. Płytki heksagonalne można przy tym wykorzystywać zarówno na podłogę, jak i ścianę. Świetnie aranżują one łazienki, a także kuchnie. Podpowiadamy zatem, jak przy ich wykorzystaniu można zaaranżować przestrzenie.

Dla kochających detale i style orientalne

Wielu producentów heksagonów koncentruje się na produkcji wielobarwnych płytek, które motywami nawiązują do kultury marokańskiej, indyjskiej, meksykańskiej czy też greckiej. Kafelki wyróżniają się bogatym wzornictwem, tworząc niezwykłe ścienne i podłogowe mozaiki. Idealne one łączą się przy tym bez konieczności przycinania z mikrocementem oraz tynkiem na ścianach, czy z panelami oraz parkietami na podłożu. Płytki heksagonalne pozwalają zatem tworzyć asymetryczne i nowoczesne kuchnie w orientalnym wydaniu, które warto zestawiać z białymi retro meblami, kamiennymi blatami stołów oraz z dodatkami wprost ze sklepów ze starościami.

Asymetryczna i stonowana awangarda

W orientalnej wersji heksagony najczęściej łączą się bez fug przy niewielkich rozmiarach płytek. Alternatywą wnętrzarską jest awangarda, która stawia na kreatywne rozwiązania zestawione dodatkowo z elegancją i minimalizmem. Kafelki sześciokątne są wtedy wielkoformatowe i często tworzone są z nich ścienne oraz podłogowe wzory w maksymalnie czterech kolorach. Postawić można na czerń i biel lub podążać za wyrazistymi satynowymi odmianami, nawet z elementami iskrzącymi się w świetle.

Przy aranżacjach awangardowych heksagony na ścianie są umieszczane na różnej głębokości, co pozwala tworzyć konstrukcje wielowymiarowe. Podłogi zaś mogą być stylizowane na wracający do łask styl art deco. Czym się on wyróżnia? Przede wszystkim elegancją, złotym i srebrnym wykończeniem oraz geometrycznością. Aby móc jednak stworzyć taką wersję swojej kuchni należy współpracować z dobrym glazurnikiem. Tu warto zwrócić uwagę na ofertę firmy „Remonty i Wykończenia” Roberta Jargieły, która zawsze wraz z klientem tworzy poglądowy projekt.

Styl retro połączony z pastelowymi kolorami

Kolejną propozycją wykorzystania heksagonów w kuchni jest wybranie płytek w przymglonych oraz pastelowych kolorach. To one mogą stać się elementem wyróżniającym w przestrzeni stylizowanej na tę retro. Popularne są dzisiaj wnętrzarskie aranżacje nawiązujące do czasów PRL-u, czy kultury lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych. Heksagony świetnie pasują zatem do parkietów, paprotki czy stylowego „starego” radio. Idealnie płytki takie połączą się wizualnie również z retro sprzętami AGD. 

Opracowanie:

Robert Jargieło Remonty i Wykończenia

Biłgoraj , Narutowicza 77 lok. 9

  • tel. 511 128 215

Podziel się