Materiał Partnera Renowacja podłogi drewnianej

Renowacja podłogi drewnianej

Podczas budowy domu czy remontu mieszkania coraz częściej wybiera się podłogę drewnianą. Jest ona znacznie bardziej ekologiczna, a wnętrze domu bardziej przyjazne. Nie oznacza to jednak, że decydując się na tego rodzaju pokrycie podłogowe będziemy zmuszeni do jednej aranżacji na długie lata. Każda renowacja parkietu to świetna okazja na wprowadzenie nowego wykończenia lub zmianę barwy podłogi.

Przewaga drewna nad płytkami

Podłogi drewniane cieszą się niesłabnącą popularnością. Pomimo, że utrzymanie i pielęgnacja deski czy parkietu wymaga więcej czasu oraz zastosowania innych środków niż przy podłodze wykonanej z płytek, wciąż zyskuje ona nowych odbiorców. Drewno odmienia każde wnętrze, sprawia, że staje się bardziej przytulne. Niewątpliwą zaletą podłogi drewnianej jest możliwość przeprowadzenia jej wielokrotnej renowacji wraz ze zmianą wykończenia i barwy. Pozwala to na długoletnie używanie podłogi bez obawy o zniszczenia przez natężone użytkowanie czy przyzwyczajenie się do jednej aranżacji wnętrza.

Na czym polega renowacja podłogi drewnianej?

Renowacja podłogi drewnianej to doskonały sposób na zmianę wyglądu wnętrza naszego domu czy mieszkania. Warto wtedy skorzystać z usług profesjonalistów, którzy przy użyciu specjalistycznego sprzętu wykonają renowację szybko i z zachowaniem najwyższych standardów. Renowacja zwykle rozpoczyna się od dokładnego szlifowana podłogi co pozwala na pozbycie się starej warstwy wykańczającej, wszelkich uszkodzeń oraz trwałych zabrudzeń. Szlifowanie desek wykonuje się za pomocą szlifierki taśmowej i w zależności od stanu podłogi, stosuje się różne granulacje papieru ściernego. Tak przygotowane drewno poddaje się następnie polerowaniu za pomocą siatek ściernych umieszczonych w polerkach talerzowych. Głębokość szlifowania podłogi zależy od rodzaju, grubości drewna oraz stopnia zniszczenia. Przy nieznacznych uszkodzeniach nie powinno przekraczać się grubości 1 mm. Szlifowanie podłogi to duża ingerencja w strukturę drewna. W zależności od jego grubości możliwa jest ograniczona ilość szlifowań. W przypadku drewna litego jest ona większa niż przy deskach trójwarstwowych. Przy renowacji podłogi najczęściej wypełniane są powstałe podczas użytkowania szczeliny i pęknięcia. Po zakończenie szlifowania i polerowania podłoga jest przygotowana do lakierowania lub olejowania oraz możliwe jest jej ponowne zabarwienie. Tradycyjnie do barwienia należy zaliczyć bejcowanie, które podkreśli i wzmocni rysunek słojów. Do bejcowania warto wybrać nowoczesne bejce, która posiada wydłużony czas schnięcia, ale umożliwi też jednorodne wybarwienie podłogi i pozwoli uniknąć niechcianych smug i nierówności. 

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas