Artykuł sponsorowany Jak tanio wyremontować pokój dziecinny?

Jak tanio wyremontować pokój dziecinny?

„Tani remont” to według wielu osób dobór słów, które wzajemnie muszą się wykluczać. W przypadku pokoju dziecięcego możemy mieć podobne wrażenie szczególnie, że nasze pociechy szybko dorastają, za czym podąża również konieczność gruntownej zmiany wystroju ich pomieszczenia. Okazuje się jednak, że zarówno dekoratorzy jak i firmy remontowe mają kilka sposobów na to, jak renowację przeprowadzić niskim kosztem i z jak najlepszym efektem.

Zastanów się, które elementy wyposażenia nie wymagają wymiany

Zakup mebli to zawsze największy wydatek, dlatego też powinniśmy zastanowić się co możemy zrobić, aby maksymalnie go ograniczyć. Najłatwiejszym sposobem jest ich odnowienie, a najlepiej zrobić to za pomocą, farby, bejcy, albo specjalnych naklejek, szczególnie, jeśli mamy do czynienia z kilkulatkami, które uwielbiają kolorowe ozdoby i akcesoria. W przypadku pokojów dla starszych dzieci warto decydować się na neutralne barwy takie jak biel i szarość, a także uniwersalne materiały, np. drewno, które nie będą wymagały zmiany zaledwie po kilku latach. 

Zorganizuj miejsce do przechowywania

Niezależnie od tego, czy mamy do czynienia z kilkulatkiem czy nastolatkiem, musimy pamiętać o odpowiednio dużej przestrzeni do przechowywania. Dla zachowania porządku najlepiej jeśli będą to szafy, nie zaś regały, na których gromadzi się kurz oraz w przypadku których bardzo trudno zachować ład. Najbardziej budżetową opcją będą w tym przypadku tanie kartonowe pudełka oraz skrzynie. Te ostatnie często można znaleźć w czeluściach domowych piwnic i strychów oraz odnowić niewielkim kosztem.

Wymień podłogę na praktyczne i niedrogie panele

Panele od lat święcą triumfy jako budżetowa opcja na wykończenie podłogi. Jak przyznaje Wojciech Małysza działający w ramach firmy świadczącej Usługi Remontowo-Budowlane, która zajmuje się m.in. montażem paneli podłogowych, w pokojach dziecięcych sprawdzą się w szczególności te w jasnych kolorach optycznie powiększające przestrzeń i nieeksponujące zabrudzeń. Dekoratorzy natomiast zalecają, aby dla ocieplenia pokoju dziecięcego pokryć podłogę przynajmniej niewielkim dywanem, na którym pociecha będzie mogła spędzać wygodnie czas podczas zabawy. Panele są także najlepszym wyborem dla małych alergików, gdyż w przeciwieństwie do wykładzin nie gromadzą one tak dużo kurzu.

Remont pokoju dziecięcego zawsze wiąże się z wydatkami, jednak dzięki kilku krokom możemy sprawić, że koszt nie nadwyręży naszego rodzinnego budżetu, a jednocześnie zadowoli naszą pociechę. 

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas