Artykuł sponsorowany Jak stworzyć w domu funkcjonalną ściankę działową?

Jak stworzyć w domu funkcjonalną ściankę działową?

Zmiana aranżacji wnętrza i poprawa jego funkcjonalności nie musi wiązać się z dużym nakładem pracy. Obecnie ścianki działowe stawia się przy użyciu nowoczesnych materiałów, dlatego takie modyfikacje zajmują maksymalnie kilka dni. Dzięki nim możemy zyskać dodatkowe pomieszczenie bądź w prosty sposób zaadaptować poddasze. Rozwiązanie znajduje coraz więcej swoich zwolenników.

Gdzie przyda się ściana działowa?

Nie zawsze w domu wszystkie pomieszczenia są wystarczająco funkcjonalne. Niekiedy przestrzeń jest zbyt duża, a w innych przypadkach po proso brakuje dodatkowego pokoju czy też gospodarczego składziku. Zamiast burzenia i przenoszenia ściany w inne miejsce, można zdecydować się na łatwiejsze rozwiązanie, jakim jest postawienie ścianki działowej. Te są coraz częściej wykonywane podczas generalnych remontów lub wykańczania domu odebranego w stanie deweloperskim.

Ich montaż sprawdzi się na przykład w łazience do wyznaczenia strefy kąpielowej i toaletowej. Bardzo często powstają również w przestronnych salonach, gdzie mogą przyjąć formę półścianki, która nie sięga sufitu. Będą idealne do stworzenia miejsca do jadalni czy też gabinetu. Niemniej jednak największym zainteresowaniem takie konstrukcje cieszą się przy adaptacji poddasza, niezależnie czy to na przestrzeń mieszkalną czy też gospodarczą. Z kolei jeśli dysponujemy dużą sypialnią, takie rozwiązanie pomoże nam w prostym zaaranżowaniu garderoby.

Z czego postawić ściankę?

Sposobów na podział sporego wnętrza jest wiele i każdy ma swoje wady oraz zalety. Obecnie rzadko kiedy wykonuje się je w tradycyjny sposób, czyli jako murowaną z cegły. Choć niewątpliwie cechuje się wytrzymałością oraz izolacją akustyczną, to jednak stanowi spore obciążenie dla stropu, dlatego nie będzie można jej postawić wszędzie. Alternatywą dla takiej metody są ścianki z betonu komórkowego bądź w systemie suchej zabudowy – z płyt kartonowo-gipsowych. Ich stworzeniem może się zająć na przykład firma ogólnobudowlana Mateusza Boryczki, zlokalizowana w miejscowości Sieciechów. Obydwa wspomniane rozwiązania są znacznie lżejsze i łatwiejsze w montażu. Pierwsze z wymienionych zdecydowanie lepiej sprawdzają się w przypadku projektu ścian o nieregularnym, łukowym kształcie. Z kolei drugie, konstrukcje szkieletowe, można wypełnić wełną mineralną, co zapewni ich dobrą dźwiękoszczelność.

Oryginalne, ale jednocześnie najdroższe w wykonaniu są przegrody budowane z pustaków szklanych, nazywanych inaczej luksferami. W odróżnieniu od poprzednich cechują się tym, że przepuszczają światło. W związku z tym sprawdzą się przy tworzeniu pomieszczeń, które mogłyby być słabo doświetlone. Taka ścianka będzie odporna na wilgoć, dlatego bez obaw można ją ustawiać w łazience czy też odgradzając salon od kuchni. Dodatkowo dobrze chroni przed hałasem. Poza wymienionymi praktycznymi zaletami warto również wspomnieć, że pustaki szklane są same w sobie ozdobnymi elementami, dlatego cała konstrukcja będzie tworzyć ciekawą dekorację wnętrza. Tego rodzaju materiał szczególnie współgra z pomieszczeniami urządzonymi w stylu nowoczesnym, industrialnym oraz skandynawskim.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas