Artykuł sponsorowany Jak sprawnie przeprowadzić remont mieszkania?

Jak sprawnie przeprowadzić remont mieszkania?

Jeśli planujesz remont w mieszkaniu, to z pewnością nie wiesz jak się do tego zabrać i jakie będą koszty. Zacznij od projektu. Zastanów się, od jakiego pomieszczenia chcesz zacząć prace, gdzie przeniesiesz meble itd. Wszystko zaplanuj, pójdzie sprawniej. Warto zacząć od łazienki, ponieważ w tym pomieszczeniu jest najwięcej pracy. Potrzebujesz solidnej ekipy, bo inaczej, remont będzie ci śnił po nocach.

Od czego zacząć remont mieszkania?

Jeśli planujesz kapitalny remont, czeka cię duże wyzwanie. Wymiana okien, drzwi, podłogi, glazury, armatury itp., jest poważną sprawą. Pomyśl, czego oczekujesz po remoncie, czyli jak ma wyglądać twoje mieszkanie. Musisz mieć plan, skonkretyzować ekipie budowlanej swoje oczekiwania. Fachowiec doradzi ci ilość materiałów, miejsce zakupu i markę produktów. Musisz mu jednak przedstawić wstępny projekt. Z listą zakupów musisz udać się do hurtowni lub składu budowlanego Nami i zrobisz zaopatrzenie. Zrób zamówienie w sklepie, żeby towar na ciebie czekał, bo w mieszkaniu jest mało miejsca, na przechowywanie towaru. Kolejną sprawą jest przygotowanie pomieszczeń i zabezpieczenia, głównie szaf i regałów z ubraniami, bo pył dostanie się praktycznie wszędzie. Musisz wcześniej wszystko przemyśleć, żeby uniknąć tzw. syzyfowej pracy. Wszystkie niezbędne rzeczy trzymaj na wierzchu, żebyś nie szukał w bałaganie.

Remont pokoi

Remont pomieszczeń, czyli salonu, pokoi i sypialni, siłą rzeczy musisz przeprowadzać stopniowo. Zacznij od największego pomieszczenia, żebyś później mógł przenieść meble z pozostałych pomieszczeń. Jeśli zakładasz panele na podłodze i montujesz podwieszany sufit, pójdzie sprawniej. Jeśli natomiast cyklinujesz podłogę, szpachlujesz sufit, wyrównujesz krzywe ściany i kładziesz tapety, remont przedłuży się o kilka dni. Przede wszystkim ściany i sufit, muszą być robione od podstaw. Czeka cię tynkowanie, gipsowanie i szpachlowanie, zanim fachowcy przystąpią do pokrywania ścian i pułapu farbą. Nie przyspieszysz prac, bo ściany muszą wyschnąć. Jeśli chcesz dodatkowe oświetlenie, fototapetę, czy wyłożyć część ściany np. kamieniem, lub masz dodatkowe wymagania, remont potrwa 2-3 dni dłużej. Możesz też przebudować mieszkanie, zburzyć lub przestawić ścianę i będzie bardziej funkcjonale.

Remont łazienki

Łazienka jest wymagającym pomieszczeniem do remontu. Przede wszystkim wymaga najwięcej pracy i zawsze koszty są wyższe niż planowane. Powodem jest hydraulika. W starych budynkach firma remontowa musi przerobić rury i wymienić je na nowe. Często hydraulik ma ogrom pracy, bo natrafia na wiele niespodzianek. Uzbrój się w cierpliwość, bo te prace muszą być przeprowadzone prawidłowo. W łazience zazwyczaj zawsze trzeba skuć stare płytki, więc to również zajmuje trochę czasu. Twoim głównym zadaniem jest zakup materiałów, takich jak: kolanka, złączki, rury, klej, płytki, fuga i armatura. Płytek nie kupuj, bez uzgodnienia z glazurnikiem. Poradź się nie tylko co do ich wielkości i ilości, ale też parametrów. Szczególnie istotne są płytki podłogowe, ponieważ muszą być bezpieczne i trwałe. Wbrew pozorom ważna jest fuga, która może być ozdobą, jeśli będzie odpowiednio dobrana, ożywi łazienkę. Płytki możesz dowolnie łączyć, ale dobra rada glazurnika jest w cenie, skorzystaj z niej.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas