Artykuł sponsorowany Jak kupować używane maszyny budowlane?

Jak kupować używane maszyny budowlane?

Dla wielu firm budowlanych możliwość zakupu używanych maszyn będzie najodpowiedniejszym rozwiązaniem. To bezpieczna opcja, zwłaszcza w komisach oferujących je od znanych i sprawdzonych producentów. Ponadto wiedza na temat historii eksploatacji oraz stanu technicznego pomoże ustrzec przed zakupem awaryjnego sprzętu, który jedynie podniesie wydatki związane z jego użytkowaniem.

Dla kogo używany sprzęt?

Taka oferta w szczególności może zainteresować małe i średnie przedsiębiorstwa budowlane, których budżet nie pozwala na zakup nowych maszyn, a jednocześnie ich właściciele chcą budować swoją flotę. Niemniej jednak taką decyzję podejmują również więksi przedsiębiorcy, którzy wolą sporą część budżetu przeznaczać na inne cele firmy, na przykład promocję i reklamę. W związku z tym nie ma reguły, kto może nabyć używany sprzęt. Z pewnością jest to jedno z korzystniejszych rozwiązań, które stanowi kompromis pomiędzy wynajmem a zupełnie nowymi maszynami. Decydując się na skorzystanie z oferty komisów, warto zwrócić uwagę na kilka kwestii, aby zakup był w pełni satysfakcjonujący.

Sprawdzony producent

Wielu przedsiębiorców mimo ograniczonego budżetu decyduje się na zakup nowego sprzętu o niewiadomym źródle pochodzenia i nieznanej nazwie producenta. Takie działanie podyktowane jest niższą ceną, która niestety w praktyce okazuje się zdecydowanie wyższa ze względu na dużą awaryjność, konieczność serwisowania i związane z tym przestoje w realizowanych zleceniach. Znajdując się w podobnej sytuacji finansowej, zdecydowanie bezpieczniej zwrócić się do komisu oferującego używane maszyny w podobnych cenach, ale od uznanych producentów, między innymi Komatsu, Caterpillar, Hitachi, Liebherr. W ten sposób można nabyć podstawową flotę w postaci koparki, koparko-ładowarki, spycharki, walca drogowego, jak i wozidła technologicznego. Ponadto wiele komisów proponuje swoim klientom atrakcyjne warunki leasingu, co może być znacznym ułatwieniem, szczególnie na początku biznesowej drogi.

Stan techniczny

To zasadniczy punkt podczas zakupu maszyn budowlanych. Dużym plusem takiej inwestycji jest to, że zostały już one wykorzystywane na placu budowy, więc są sprawdzone. Dzięki temu można mieć pewność, że będą niezawodne także podczas realizacji usług naszej firmy. Oczywiście podczas wizyty w komisie najlepiej szczegółowo wypytać sprzedawcę o stan techniczny maszyny oraz jej historię. To ważne, gdy ta ma być od razu gotowa do pracy, a takie oferuje między innymi firma Jarpol, której siedziba znajduje się w miejscowości Jeziorko. Warto również poprosić o zaprezentowanie działania sprzętu, co potwierdzi jego użyteczność oraz sprawność. Należy również uważnie prześledzić parametry techniczne, jak i stan licznika przebiegu. Weryfikacja tych wszystkich elementów będzie gwarancją udanego zakupu, a nawet lepszego niż inwestycja w nową maszynę nieznanego pochodzenia.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas