Materiał Partnera Dlaczego opłaca się wypożyczać maszyny budowlane?

Dlaczego opłaca się wypożyczać maszyny budowlane?

Nie każdy inwestor na rynku nieruchomości jest jednocześnie firmą budowlaną z dużym zapleczem technicznym. Co więcej, wiele firm budowlanych nie dysponuje parkiem maszynowym, wystarczającym do realizacji wszystkich bieżących zleceń, a nawet nie są one zainteresowane jego tworzeniem. Zastanówmy się, kiedy i dlaczego opłaca się wypożyczać maszyny budowlane.

Kiedy kupować maszyny budowlane?

Zakup maszyn budowlanych wydaje się rozsądnym rozwiązaniem dla firm mocno wyspecjalizowanych. W sytuacji, gdy przedsiębiorca ma pewność, że wszystkie urządzenia będą w ciągłym użyciu, a wypożyczenie specjalistycznego sprzętu okazuje się niemożliwe, kupno potrzebnych maszyn to jedyna rozsądna opcja. Niestety, niekiedy wiąże się z koniecznością wzięcia kredytu lub leasingu, co oznacza poważne obciążenie finansowe.

Wadą posiadania dużego parku maszynowego jest też odpowiedzialność za stan techniczny sprzętu. Do kosztów inwestycyjnych należy doliczyć również wydatki związane z okresowymi przeglądami, naprawami i regularną wymianą płynów eksploatacyjnych oraz zużywającego się osprzętu.

Zatem, choć posiadanie własnego sprzętu może być wygodne, nie zawsze jest opłacalne. W wielu przypadkach znacznie korzystniejszym, a niekiedy jedynym wyjściem jest wypożyczenie maszyn budowlanych.

Dlaczego warto wypożyczać maszyny budowlane?

Przedsiębiorcy budowlani decydują się na wynajęcie sprzętu w różnych okolicznościach. Bardzo często taka decyzja dyktowana jest potrzebą chwili, gdy dużej ilości zleceń nie sposób podołać z wykorzystaniem wyłącznie własnych zasobów. Jednak coraz więcej firm korzysta z usług wypożyczalni sprzętu budowlanego nie po to, by wyjść z opresyjnej sytuacji, ale po to, by jej uniknąć.

Długoterminowy wynajem maszyn budowlanych, takich jak koparki, betoniarki, ładowarki czy samochody samowyładowcze opłaca się przedsiębiorcom z wielu różnych względów. Pierwszą i najbardziej oczywistą korzyścią jest uniknięcie kosztów inwestycyjnych, jednak to dopiero początek oszczędności.

Jak wspomnieliśmy już wcześniej, utrzymanie parku maszynowego wiąże się z rozmaitymi wydatkami. Wypożyczając sprzęt budowlany firma eliminuje koszty ponoszone na ewidencję i serwis urządzeń – wszystkie przeglądy, naprawy i ubezpieczenia leżą w gestii właściciela, czyli wypożyczalni.

W przypadku nagłych awarii maszyny na placu robót, wypożyczalnia natychmiast udostępnia sprzęt zastępczy. Oznacza to, że firma budowlana nie ponosi ryzyka i wydatków związanych z przestojami w pracy – nie zachodzi konieczność długiego oczekiwania na naprawę.

Największe wypożyczalnie sprzętu budowlanego, takie jak MOBILSERWIS, obsługująca klientów na terenie całego kraju, są w stanie oferować swoim klientom preferencyjne ceny, a niekiedy dopuszczają też możliwość ich negocjacji. Ponieważ wypożyczalnia dysponuje olbrzymim zapleczem maszynowym i ma oddziały w różnych miastach Polski, sprzęt udostępniany i dostarczany jest na miejsce budowy bardzo szybko.

Klienci wspomnianej wypożyczalni mają też do dyspozycji całodobowy serwis i wsparcie techniczne, obejmujące nawet szkolenia z obsługi poszczególnych maszyn. Nic więc dziwnego, że wiele przedsiębiorstw budowlanych decyduje się na skorzystanie z jej usług również wtedy, gdy chce wypróbować dane urządzenie przed podjęciem ostatecznej decyzji o ich zakupie.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas