Artykuł sponsorowany Jak jacuzzi wpływa na cellulit?

Jak jacuzzi wpływa na cellulit?

Cellulit, zwany także pomarańczową skórką, to częsty defekt kosmetyczny skóry występujący głównie u kobiet. Jego przyczyną są m.in. zaburzenia hormonalne, siedzący tryb życia, jak również błędy dietetyczne. Walka z cellulitem polegać może na stosowaniu ćwiczeń, odpowiedniej diety i kosmetyków, jak również na wykorzystaniu dobroczynnej siły masażu. Jednym z polecanych zabiegów w przypadku cellulitu jest hydromasaż w jacuzzi. Jeśli chcesz dowidzieć się więcej, zapraszamy do  lektury.

Zalety kąpieli w jacuzzi

Jacuzzi, czyli inaczej mówiąc wanna z hydromasażem, to tzw. must have w wyposażeniu wielu salonów SPA, aquaparków czy salonów odnowy biologicznej. Jest tak ponieważ oferuje ona niezwykle przyjemną i relaksującą kąpiel połączoną z masażem wodnym. Skutkiem takiego masażu jest pobudzenie krążenia krwi, pozbycie się toksyn, zmniejszenie obrzęku kończyn, jak również bólów głowy czy mięśni. Jacuzzi przyspiesza także spalanie tkanki tłuszczowej, a to właśnie jej nierównomierne rozłożenie pod skórą odpowiada za powstawanie cellulitu. Z tego względu kąpiele z hydromasażem są polecane w przypadku pojawienia się skórki pomarańczowej na udach, biodrach czy brzuchu, czyli w miejscach jego najczęstszego występowania. Jeżeli planujemy zakupić wannę z hydromasażem na własny użytek lub na potrzeby salonu SPA czy salonu odnowy biologicznej, możemy skorzystać z oferty dystrybutora jacuzzi Mawo ze Szczecina.

Czy hydromasaż może pomoc w pozbyciu się cellulitu?

Hydromasaż może być dobrym sposobem na walkę z cellulitem z racji tego, że strumień wody, masując dotknięte nim tkanki, pomaga w ich lepszym ukrwieniu, dotlenieniu, jak też rozbijaniu komórek tłuszczowych. Nie zawsze jest to wystarczające, aby zupełnie pozbyć się tego szpecącego problemu, może natomiast stanowić pierwszy krok w radzeniu sobie z nim. Dlatego po wizycie w jacuzzi warto zadbać o nałożenie na skórę specjalnego kosmetyku antycellulitowego, jak również wprowadzić zmiany w naszym trybie życia i diecie, zwłaszcza gdy nasz cellulit jest dość zaawansowany i widoczny gołym okiem. W takim wypadku sam hydromasaż, jaki zapewnia nam kąpiel w jacuzzi, może nie wystarczyć, choć z pewnością działa on niezwykle korzystnie na cały organizm na bardzo wielu poziomach.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas