Materiał Partnera Izolacja izolacji nierówna- wybierz dobrze

Izolacja izolacji nierówna- wybierz dobrze

Proces budowania własnego domu czy też innego budynku może przyprawić o wiele stresów i pochłonąć duże środki finansowe. Od momentu projektu, aż po stawianie więźby dachowej. Szczególną kwestią w tym temacie jest izolacja budynku i jego ocieplenie. Jak powinno przebiegać? Jak znaleźć fachowego i odpowiedzialnego wykonawcę? Dowiesz się z poniższego artykułu.

Rodzaje izolacji – wiele dróg i jeden cel

Ocieplenie domu zazwyczaj kojarzone jest ze styropianowymi płytami i robotnikami wykonującymi swoją pracę na rozstawionych rusztowaniach. Okazuje się jednak, że wachlarz dostępnych możliwości jest o wiele większy niż klasyczne ocieplanie styropianem. Przykładowo niezwykle skutecznym sposobem ocieplania jest izolacja pianą pur. Odbywa się ona metodą natryskową. Materiał o bardzo dobrych parametrach technicznych nanoszony jest na daną powierzchnię, np. strop, poddasze, posadzka, dach, ściany zewnętrzne. Aplikacja piany pur może odbywać się bezpośrednio na beton, blachę czy papę. Oprócz tego można się zdecydować również na typowe ocieplenie wełną. Jest ono przeważnie stosowane przy ocieplaniu poddaszy o charakterze nieużytkowym lub przestrzeni w ścianach. Tego typu technika ma charakter bezspoinowy. Dlatego też klient uzyskuje jednolitą warstwę izolacyjną o wysokiej jakości termicznej. Niezależnie jednak od materiału, na jaki zdecyduje się użytkownik równie ważną sprawą jest wybór odpowiedniej ekipy do przeprowadzenia ocieplenia. Jest kilka sposobów, aby sprawdzić rzetelność potencjalnych wykonawców. Na początku poszukiwań ważny jest kontakt telefoniczny. Podczas rozmowy warto zapytać o takie rzeczy, jak: posiadane doświadczenie i staż w branży, główna specjalizacja, współpraca z markami materiałów do ocieplania i dotychczasowe realizacje. Dobrze jest też przedstawić swoje potrzeby i zbadać czy fachowiec jest nam w stanie profesjonalnie doradzić, np. jaki rodzaj ocieplenia będzie wskazany w przypadku budynku z lat osiemdziesiątych.

Dobra izolacja to duża oszczędność na lata

Każdego roku w okresie jesienno-zimowym niejeden użytkownik budynku martwi się kosztami jego ogrzewania. Rosnące ceny materiałów energetycznych nie napawają optymizmem i sprawiają, że z naszego portfela ubywa coraz więcej środków finansowych. Jak tłumaczą specjaliści z firmy Izolacje pluimers sp. z o.o. rzeczą podstawową jest zapewnienie najwyższej jakości materiałów przy wykonywaniu prac ociepleniowych. Dobrze zainwestowane pieniądze w izolację, to obniżone koszty ogrzewania w przyszłości.

Opracowanie:

Izolacje Pluimers Sp. z o.o.

Kutno , Wojska Polskiego 10a

Podziel się