Artykuł sponsorowany Instalacje elektryczne do domu i mieszkania – praktyczne rozwiązania

Instalacje elektryczne do domu i mieszkania – praktyczne rozwiązania

Chcesz rozplanować gniazdka elektryczne w domu lub mieszkaniu, ale nie jesteś przekonany, który schemat będzie najbardziej funkcjonalny? Zastanawiasz się nad montażem czujników dymu? Nie wiesz, czy opłaca się instalować centralny wyłącznik? Sprawdź, co na ten temat mówią doświadczeni elektrycy i elektroinstalatorzy. Zainspiruj się sprawdzonymi i ergonomicznymi rozwiązaniami.

Gniazdko w każdym rogu pomieszczenia – rozsądne planowanie

Pojedyncze gniazdko elektryczne umieszczone w rogu pokoju to zdecydowanie za mało, aby podpiąć wszystkie urządzenia i zapewnić sobie komfort użytkowania sprzętów RTV AGD. Rozwiązaniem tego problemu są przedłużacze, które dają możliwość podpięcia elektryki, ale mogą niestety zaburzyć ład aranżacyjny. Ukryte pod wykładziną albo za meblami są jednak trudno dostępne i mogą doprowadzić do pożaru. Aby uniknąć tych problemów, zadbaj o montaż gniazdek elektrycznych w kilku puntach. Pamiętaj także o instalacji podwójnych gniazdek. Specjalista z Audio-Elektro wyjaśnia, że w pomieszczeniach, w których jest więcej urządzeń, takich jak kuchnia czy gabinet, opcją „minimum” są dwa podwójne gniazda.

Centralny włącznik – zainwestuj w wygodę

Zintegrowane systemy domowe, odpowiedzialne za sterowanie sprzętem elektrycznym, to świetne rozwiązanie dla domów jednorodzinnych. Z pomocą fachowców oświetlenie, alarmy, komputery, telefony czy klimatyzacja, zostaną połączone w jedną sieć. Wbrew obiegowej opinii takie rozwiązanie nie musi być kosztowne. Początkowe koszty inwestycyjne, związane z zakupem dodatkowego okablowania czy specjalnego sprzętu kontrolnego, zagwarantują niższe zużycie energii elektrycznej, dzięki czemu zainwestowane pieniądze szybko się zwrócą.
Uwaga! Dużym błędem popełnianym przez inwestorów jest rezygnacja z internetu kablowego. Wi-Fi jest wrażliwe na liczbę podłączonych urządzeń, a ponadto istnieje ryzyko, że połączenie internetowe będzie słabsze w pokojach, które są znacznie oddalone od routera.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas