Artykuł sponsorowany Ile trwa remont generalny mieszkania?

Ile trwa remont generalny mieszkania?

Chęć urządzenia mieszkania zgodnie z własnymi potrzebami, gustem i preferencjami sprawia, że wiele osób decyduje się na generalny remont zakupionego mieszkania. Wiadomo jednak, że zanim jeszcze remont dobrze się zacznie, każdy marzy o tym, by moc już zamieszkać w wymarzonej przestrzeni. Jak długo trzeba na to czekać? Sprawdź, co wchodzi w zakres generalnego remontu mieszkania.

Generalny remont – co wchodzi w jego zakres?

Ciężko jednoznacznie stwierdzić, jak długo potraja czynności remontowe, nawet jeśli ekipa remontowo-budowlana, którą wybrałeś to najlepsi specjaliści w swojej dziedzinie. Wszystko zależy bowiem od aktualnego stanu mieszkania oraz całego budynku. Zanim więc fachowcy przestąpią do pracy, dokonają oceny stanu technicznego lokalu i przedstawią Ci plan działania. Jako remont generalny rozumieć można szereg działań, związanych z dostosowywaniem lokalu mieszkaniowego do potrzeb właścicieli. Będą to więc:

  • wymiana podłóg (zazwyczaj wraz z wyrównaniem),
  • wyburzanie lub budowa ścianek działowych,
  • renowację ścian oraz sufitów,
  • wymiana instalacji wodno–kanalizacyjnej (jeśli jest to konieczne),
  • wymiana instalacji elektrycznej,
  • wymiana instalacji gazowej,
  • wymiana okien, drzwi oraz parapetów,
  • remont balkonu – np. układanie nowych płytek,
  • wymiana urządzeń sanitarnych,
  • zamówienie oraz montaż nowych mebli,
  • wymiana oświetlenia.

Oczywiście przed rozpoczęciem tych działań konieczny jest także demontaż starych części lokalu, wywóz mebli i inne czynności, mające na celu doprowadzenie mieszkania do stanu surowego. W zależności od metrażu oraz ilości wyposażenia etap ten może potrwać nawet kilka dni.


Renowacja ścian i sufitów – co wchodzi w jej zakres?

Jeśli jedyne, co chcemy zmienić w przypadku ścian oraz sufitów, to przemalowanie ich na inny kolor lub wymiana tapety, zazwyczaj proces ten trwa bardzo krótko. Jeśli jednak lokal jest wiekowy, warto zastanowić się nad dokładniejszą renowacją, by upewnić się, że te elementy konstrukcyjne nie są na przykład zawilgocone. W tym celu należy ściągnąć ze ścian (lub sufitu) tapety lub farby oraz warstwę tynku, a następnie ponownie wyrównać ścianę (lub sufit) i odpowiednio wykończyć ją, zgodnie z życzeniem klienta.

Wymiana instalacji

Planując remont generalny obiektu, warto zatrudnić ekipę remontowo-budowlaną, która oferuje wykończenia pod klucz. Specjaliści tacy jak Szym-Bud Szymon Słomczewski zadbają o każdy szczegół, dzięki czemu efekt remontu spełniać będzie Twoje oczekiwania.

Generalny remont ma na celu nie tylko zmianę wyglądu lokalu, ale także wprowadzenie nowocześniejszych i bardziej dopasowanych do lokatorów rozwiązań. Z tego względu większość zleceniodawców decyduje się przy okazji odświeżenie mieszkania na wymianę najważniejszych instalacji, co pozwala wprowadzić spore oszczędności na mediach. Warto włączyć wymianę instalacji w zakres prac remontowych, by przez wiele lat cieszyć się efektami remontu.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas