Artykuł sponsorowany Ile kosztuje wykończenie wnętrz w małym mieszkaniu?

Ile kosztuje wykończenie wnętrz w małym mieszkaniu?

Wykańczanie mieszkania to jeden z przyjemniejszych etapów remontu. Można spełnić swoje marzenia o pięknych wnętrzach. W sklepach znajdziemy wiele ciekawych materiałów, mebli oraz dekoracji do wykończenia wnętrza w każdym stylu. Trzeba jednak liczyć się z tym, że urządzanie mieszkania to również kosztowna inwestycja. Jak przygotować się finansowo na ten wydatek? Ile może kosztować nas wykończenie wnętrz w małym mieszkaniu?

Czy wykończenie małego mieszkania jest tańsze niż dużego?

Jedną z kluczowych kwestii wpływających na koszt wykończenia mieszkania bez wątpienia jest jego metraż. Trzeba się liczyć z tym, że im większa powierzchnia, tym więcej zapłacimy za materiały. Jednak koszty poszczególnych produktów nie zawsze będą tak znacząco wyższe w przypadku dużych mieszkań. Różnice w tym, ile zapłacimy za wykończenie wnętrz z pewnością odczujemy porównując prace remontowe w kawalerce oraz dużym domu. Jednak wydatki na skończenie mieszkania o małym metrażu do 50 m² będą na zbliżonym poziomie. Aby zaoszczędzić dodatkowe pieniądze, warto korzystać ze sprawdzonych ekip budowlanych takich, jak firma budowlana Wiecha, które swoją pracę wykonują solidnie.

Jak na koszty wpływa standard wykończenia?

Urządzając własne mieszkanie, możemy zdecydować się na dowolne materiały, podłogi, pokrycia ścian oraz w końcu umeblowanie. W zależności od tego, na jaki standard tych elementów się zdecydujemy, finalny koszt wykończenia mieszkania o tej samej powierzchni może być bardzo zróżnicowany. Im wyższy standard użytych materiałów budowlanych i wykończeniowych, tym koszt będzie większy. Trzeba jednak się zastanowić, czy zawsze droższe płytki, czy meble są warte swojej ceny. Należy skrupulatnie sprawdzać opinie o danej marce tak, aby wybierać produkty, których cena jest adekwatna do jakości.

Ile zapłacimy za wykończenie mieszkania?

Planując budżet na remont, należy wziąć pod uwagę nie tylko standard wykończenia i metraż, ale także koszty robocizny. W zależności od regionu polski koszty za usługi remontowo budowlane mogą się różnić. Przykładowa cena wykończenia w średnim standardzie nie wliczając wynagrodzenia dla specjalistów wynieść może między 1500 a 2000 zł za m². Wykończenie małej kawalerki to koszt rzędu około 60 000 zł za same materiały.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas