Artykuł sponsorowany Mieszkanie w stylu nowojorskim

Mieszkanie w stylu nowojorskim

Industrialny, minimalistyczny, klasyczny, loftowy skandynawski i… nowojorski – właściciele stawiają na wykończenie mieszkań w naprawdę różnych stylach. Warto pochylić się nad aranżacją przestrzeni inspirowaną miastem z najbardziej znaną Statuą Wolności. Nowojorski design jest bowiem zarówno estetyczny, jak i funkcjonalny. Czym charakteryzuje się styl nowojorski i czego nie może zabraknąć w tego typu wnętrzach?

Czym charakteryzuje się styl nowojorski?

Styl nowojorski to klasyczna forma w nowoczesnym wydaniu. W wykończeniu mieszkania widziana jest tutaj więc prosta sztukateria na ścianach, delikatne meble, a także wysokiej jakości materiały wykończeniowe, takie jak drewno czy welur. W aranżacji nowojorskiej warto postawić również na eleganckie dodatki, na przykład w postaci miękkiego dywanu w lekkie wzory czy też poduszek ozdobnych na kanapie. Koniecznie należy pamiętać również o tym, że w tym wnętrzu nie ma miejsca na niedociągnięcia – ściany muszą być idealnie gładkie, podłogi proste, a sztukateria równo przymocowana do ściany.

Wykończenie mieszkania to zadanie czasochłonne oraz wymagające znajomości poszczególnych prac remontowych. Ich przeprowadzenie można powierzyć firmie Modernis, która działa na terenie województwa małopolskiego i świętokrzyskiego. W tym wnętrzu należy pamiętać również o niezwykle istotnej grze kolorów. Bazową propozycją z palety barw powinny być jasne beże, klasyczna biel czy też różne odsłony szarości. We wnętrzu w stylu nowojorskim dobrze sprawdzą się również odcienie pudrowego różu, mięty, a także purpury. Tego typu kolory powinny jednak dominować przede wszystkim w dodatkach.

Jak urządzić salon w stylu nowojorskim?

Salon zaaranżowany w stylu nowojorskim powinien być prawdziwym królestwem symetrii. Nie ma tu miejsca na przypadkowo ustawione meble, a kilka elementów wyposażenia powinno występować w dwóch egzemplarzach. Ta zasada dotyczy na przykład kanapy – lepiej postawić na dwie sofy, które zostaną ustawione naprzeciwko siebie, niż na funkcjonalny, ale zbyt toporny narożnik, który zaburzy elegancką lekkość stylu nowojorskiego. W salonie inspirowanym Nowym Jorkiem nie może zabraknąć również dekoracyjnych dodatków w postaci srebrnych wazonów, klasycznych lamp z abażurem czy też szklanych ozdób oraz luster. Warto pamiętać również o czarno-białych zdjęciach na ścianie, które doskonale będą korespondować z błyszczącymi ramkami.

Styl nowojorski zaprasza swoją klasyczną funkcjonalnością. To wnętrze, które przypadnie do gustu osobom ceniącym sobie przytulne mieszkania w tradycyjnym wydaniu.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas