Artykuł sponsorowany Idealna podłoga, czyli kilka słów o parkiecie

Idealna podłoga, czyli kilka słów o parkiecie

Chcecie samodzielnie położyć nowy parkiet w swoim domu? Musicie postawić nie tylko na solidne drewno, z którego będzie wykonany, ale także na dobry klej niezbędny do jego ułożenia. Aby podłoga służyła Wam przez długi czas, postarajcie się wybrać materiały najlepszej jakości. Dowiedzcie się więcej na temat układania pakietu.

Dlaczego warto postawić na parkiet?

Niestety coraz mniej ludzi decyduje się na wybór parkietu. Najbardziej popularnym materiałem do wykańczania podłóg są obecne panele. Przemawia za nim przede wszystkim łatwość i szybkość wykonania oraz szeroki przedział cenowy. Możliwe jest wyremontowanie pomieszczeń naprawdę niskim kosztem – nawet za 20 zł/m2 (nie wliczając w to kosztów podkładu). Naszym zdaniem warto jednak zainwestować w parkiet. Dlaczego? Chociaż jest trudniejszy do ułożenia – nie obędzie się bez dobrego kleju - i wymaga większych nakładów finansowych, wyróżnia się niezwykłą trwałością. Możecie być pewni, że dobrze ułożony będzie Wam służył przez wiele lat. Ponadto charakteryzuje się dobrą izolacją akustyczną i termiczną. Nie można także pominąć jego walorów estetycznych. To wyjątkowy, naturalny materiał, który dodaje pomieszczeniom elegancji. Pasuje zarówno do nowoczesnego, jak i klasycznego stylu. Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów parkietu – tradycyjny, lamelowy, przemysłowy i mozaikowy. Do tego możecie wybrać drewno, z którego będzie wykonany – popularny dąb, twardą akację czy też egzotyczny teak – oraz konkretny wzór ułożenia. Co powiecie na kostkę, cegiełkę, drabinkę, jodełkę czy szachownicę?  Jak widzicie, możliwości jest wiele. Stwórzcie niepowtarzalny parkiet, który będzie wyróżniał Wasz dom na tle innych.

Jaki klej do parkietu wybrać?

Zdecydowaliście się już na konkretny rodzaj parkietu? Czas na wybór odpowiedniego kleju. Jeśli chcecie, by podłoga służyła Wam przez długie lata, postawcie na sprawdzonych producentów i dystrybutorów chemii budowlanej. Dużym uznaniem cieszy się m.in. oferta Adler, w której znajdziecie profesjonalne kleje do różnego typu powierzchni. Polecamy Wam szczególnie jednoskładnikowy kauczukowy klej ANSERCOLL 5-10-15-20, który został wyprodukowany głownie do klejenia parkietu tradycyjnego i mozaiki. Można  go użyć zarówno do parkietów z drewna wrażliwego na wilgoć – np. buku, brzozy i jesionu – jak i do ciężkich drewnianych kasetonów. Wykazuje świetne właściwości – nie wymaga gruntowania, nie spienia się i nie powoduje pęcznienia drewna. Do tego jest tiksotropowy, więc zachowuje ślad szpachli zębowej, i utwardza się bez skurczu. Stanowi dobrą ochronę przed starzeniem się drewna.  Kolejnym produktem godnym polecenia jest dwuskładnikowy poliuretanowy klej ASERCOLL PUR 2K. Idealnie sprawdzi się przy klejeniu tradycyjnego oraz egzotycznego drewna. Co ważne – nadaje się do klejenia parkietu na posadzkach z ogrzewaniem podłogowym. Nie zawiera wody i rozpuszczalników, nie wymaga też gruntowania. Utwardza się bez skurczu, nie powodując odkształceń drewna. Tworzy mocną, ale elastyczną powłokę o podwyższonej odporności na starzenie. Mamy nadzieję, że weźmiecie do serca nasze rady i będziecie cieszyć się estetyczną i trwałą podłogą.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas