Materiał Partnera Hala stalowa - wynajem magazynu, czy budowa hali?

Hala stalowa - wynajem magazynu, czy budowa hali?

Zdecydowana większość przedsiębiorców decyduje się na wynajem powierzchni magazynowej z wielu różnych powodów, takich jak np. zmienne warunki prowadzenia biznesu. Nie każda firma jest w stanie przewidzieć jak będzie wyglądała działalność w dłuższej perspektywie. Jeżeli chcemy zbudować halę i posiadamy działkę na której może się ona mieścić, sprawa jest znacznie łatwiejsza.

Wynajem magazynu

Zdecydowana większość przedsiębiorców decyduje się na wynajem powierzchni magazynowej z wielu różnych powodów, takich jak np. zmienne warunki prowadzenia biznesu. Nie każda firma jest w stanie przewidzieć jak będzie wyglądała działalność w dłuższej perspektywie. Wynajmu dokonuje się znacznie częściej niż budowy własnej hali. Jest to spowodowane głównie niższą ceną i nie ma nic w tym dziwnego, ponieważ nie każdego stać na budowę hali. Jest to także proces, który trwa bardzo długo. Jeżeli trwa budowa hali, która tak naprawdę jest przez cały czas potrzebna, musimy znaleźć także halę do wynajęcia na czas budowy. Wówczas koszty się diametralnie zwiększają. Halę możemy wynająć na krótki, bądź długi okres czasu, jednak firmy preferują na dłuższy czas. To rozwiązanie niesie za sobą szereg korzyści. Nie musimy bowiem zarządzać obiektem, mamy także możliwość szybkiego korzystania z budynku oraz możliwość podpisania krótkoterminowej umowy, która pozwoli nam na ocenę danej hali i zdecydowanie, czy chcemy ją dalej wynajmować, czy może potrzebujemy po prostu czegoś innego. Producenci hal stalowych często chcą przedstawić nam jak najbardziej korzystne warunki wynajmu, a to sprawia, że mamy szereg możliwości. Innym, również ciekawym wyjściem jest wynajęcie magazynu typu BTS. W przypadku takiego wynajmu umowa musi zostać podpisana na okres minimum 7-10 lat.

Budowa hali

Jeżeli chcemy zbudować halę i posiadamy działkę na której może się ona mieścić, sprawa jest znacznie łatwiejsza. Jeżeli dopiero zamierzamy kupić działkę, musimy liczyć się z dużymi kosztami. Oczywiście posiadanie własnej hali daje nam jeszcze więcej możliwości niż jej wynajem, nie bez powodu bowiem wiąże się z dość wysokimi kosztami. Budując halę, możemy zaprojektować ją tak, aby spełniała nasze, indywidualne oczekiwania. Budowa hali z pewnością świetnie sprawdzi się w przypadku stabilnych firm, jednak nie tych, które dopiero zaczynają swoją działalność. Jeżeli chcemy mieć swoją halę, powinniśmy zlecić jej budowę odpowiedniej firmie, która zna się na tym i wykona wszystko prawidłowo oraz według projektu. Na rynku istnieje także wiele hal stalowych producentów, którzy zajmują się produkcją a następnie sprzedają hale. Bez wątpienia taka opcja pozwoli nam na zaoszczędzenie czasu, który przeznaczylibyśmy na budowę hali. Jeżeli firma chce dysponować halą dopasowaną do indywidualnych potrzeb, może także zainwestować środki w przerobienie już istniejącego magazynu oraz dostosowanie go do własnych potrzeb. Pozwoli to na zaoszczędzenie cennego czasu, ponieważ jak wiadomo, budowa hali trwa miesiące, a czasami nawet i lata. Wszystko zależy od ekipy którą zatrudnimy. Producenci hal produkują hale różnego rodzaju, zatem z pewnością znajdziemy coś dla siebie, jeżeli nasze wymagania nie będą zbyt wysokie. Producent hal magazynowych musi jednak posiadać odpowiednią wiedzę, doświadczenie i umiejętności, aby taka hala została w odpowiedni sposób wyprodukowana. Nie jest to oczywiście łatwe zadanie, jednak z pewnością da nam większą gwarancję jakości niż w przypadku, gdy to my będziemy twórcą hali stalowej. Wśród polecanych firm zajmujących się tego typu zadaniami, trzeba wymienić Matbud Mateusz Jabłoński, której specjalizacją jest budowa hal stalowych.

Opracowanie:

Podziel się