Materiał Partnera Gryf M. W. Barbachowski | O czym trzeba pamiętać, wykonując opaski wokół domu?

Gryf M. W. Barbachowski | O czym trzeba pamiętać, wykonując opaski wokół domu?

Pasy szerokości około 50 cm wokół posesji, wysypane drobnym kamieniem lub zrobione z kostki brukowej, to nic innego jak systemy odwodnienia wokół budynku. Wykonaniem profesjonalnych opasek zajmuje się firma Gryf M. W. Barbachowski. Jaką funkcję one pełnią? Jaki materiał wybrać na wykonanie utwardzeń wokół obiektów budowlanych? O czym należy pamiętać podczas ich realizacji?

Jaką funkcję pełnią opaski wokół domów?

Opaski odwadniające dla wielu osób są sposobem na podniesienie estetyczności wykończenia budynków. Jak podpowiada nam ekspert z firmy Gryf Phu Mariusz Wojciech Barbachowski:

Pełnią one przede wszystkim funkcje ochronne. Zabezpieczają budynek przed zabrudzeniem ścian, odpryskującym błotem podczas ulewnych deszczów, czy też trawą – w trakcie pielęgnacji trawnika. Opaski wokół domu dbają o odprowadzanie wody opadowej z elewacji i zapobiegają zaleganiu wilgoci przy fundamentach.

Jak poprawnie wykonać pasy okalające dom?

Wykonanie odwodnienia dookoła budynku nie jest skomplikowane, ale lepiej jest powierzyć je profesjonaliście, jak chociażby wspomniana firma Gryf. Zdobyte podczas niemal 15 lat obecności na rynku doświadczenie w usługach remontowych i budowlanych, pozwala im podjąć się każdego rodzaju zleceń – nawet tych najbardziej nietypowych. W przypadku odwodnień łatwo jest popełnić błąd. Jak tłumaczy nam nasz rozmówca, często zdarza się, że np. warstwę wierzchnią stanowią błędnie beton, kamienie lub kostka, które położono z pominięciem wybrania wierzchniej warstwy ziemi (humusu). W obu przypadkach działanie systemu odprowadzającego wodę opadową z elewacji zostaje zakłócone. We wspomnianym przedsiębiorstwie dużą wagę przywiązuje się do poprawnej techniki przeprowadzania wszelkich prac budowlano-remontowych. Wykonując opaskę, należy zadbać o odpowiednie przygotowanie podłoża, zachowanie właściwego spadku terenu – około 1-2% w kierunku od muru do chodnika/trawnika. Konieczne jest także wykonanie odwodnienia z przepuszczalnych materiałów, które układa się na warstwie filtracyjnej.

Opracowanie:

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas