Artykuł sponsorowany Firma Kabelcom przedstawia cechy nowoczesnej instalacji elektrycznej

Firma Kabelcom przedstawia cechy nowoczesnej instalacji elektrycznej

Szybki postęp techniczny w elektroinstalatorstwie sprawia, że nawet kilkunastoletnie instalacje elektryczne mogą być już nieco przestarzałe. Wówczas nie są już tak bezpieczne, a ich funkcjonalność też pozostawia wiele do życzenia. Jak więc powinny wyglądać nowoczesne instalacje elektryczne w naszych domach? Na te pytanie odpowiemy bazując na doświadczeniach prawdziwych specjalistów z firmy Kabelcom.

Dużo gniazdek elektrycznych

Niedostateczna ilość gniazdek w domu, to może być prawdziwe utrapienie dla jego mieszkańców. Z roku na rok przybywa sprzętu elektrycznego, a w domu rośnie plątanina kabli od przedłużaczy. Wydawać by się mogło, że dotyczy to wyłącznie starszego budownictwa. Niestety nie jest to do końca prawdą. Jak podkreśla elektryk z firmy Kabelcom Krzysztof Wańczyk:

Niektórzy inwestorzy wciąż potrafią wykonywać instalacje w dość oszczędnym wariancie, w którym na każde 5m² powierzchni przypada jedno gniazdko. Jak na dzisiejsze standardy nie są to odpowiednie wielkości. Najbardziej newralgicznym pomieszczeniem jest oczywiście kuchnia, w której, aby móc się w pełni spełniać kulinarnie trzeba mieć na wyposażeniu dosłownie cały park maszynowy, począwszy od płytki indukcyjnej, a na blenderze kończąc. Trochę lepsza sytuacja jest w sypialni, ale i tam dobrze byłoby mieć zawsze ładowarkę do telefonu pod ręką.

Dlatego projektując instalację elektryczną, nie należy oszczędzać na gniazdkach. Mała nadmiarowość w tym przypadku jest zawsze wskazana, wszak nie wiemy, jak będzie dokładnie wyglądał nasz świat za kolejne 15-20 lat.

Na co jeszcze należy zwrócić uwagę?

Jakiekolwiek zmiany w wykończonym domu są bardzo pracochłonne i przede wszystkim kosztowne. Dlatego w projekcie instalacji elektrycznej powinny znaleźć się również elementy, które mogą okazać się przydatne w bliższej lub dalszej przyszłości. Przykładem jest okablowanie multimedialne, czy systemy tzw. inteligentnych budynków.

Kolejną ważną kwestią jest nasze bezpieczeństwo, więc w instalacji elektrycznej muszą się znaleźć urządzenia, takie jak wyłączniki różnicowoprądowe i ograniczniki przepięć. Na stan naszej instalacji duży wpływ będzie miała też odpowiednia ilość obwodów elektrycznych. Dla urządzeń z dużym poborem prądu np. piekarnik trzeba przewidzieć oddzielny obwód. Również system alarmowy musi posiadać oddzielny obwód, tak aby zwykłe przepięcie nie spowodowało jego wyłączenia.

Gdzie wykonać nowoczesną instalację elektryczną?

Wykonanie prawidłowo działającej i bezpiecznej instalacji elektrycznej wymaga dużej wiedzy i doświadczenia. Dlatego wszelkie prace elektryczne zleca się wyłącznie specjalistom posiadającym odpowiednie uprawnienia i zezwolenia. Takich fachowców znajdziemy w firmie Kabelcom z Białogardu. Oprócz wykonywania instalacji elektrycznej w budynkach przemysłowych i mieszkalnych, przedsiębiorstwo te zajmuje się również montażem domofonów, systemów alarmowych, telewizji przemysłowej, a nawet słupów oświetleniowych. W przypadku awarii elektrycznej także można liczyć na szybką pomoc specjalistów z Kabelcom, którzy dyżurują w pogotowiu elektrycznym.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas