Artykuł sponsorowany Etapy wykończenia mieszkania w stanie deweloperskim

Etapy wykończenia mieszkania w stanie deweloperskim

Wykończenie mieszkania jest ostatnim etapem prac budowlanych lub remontowych. Kluczowe jest to, aby prace były odpowiednio zaplanowane - wtedy firma wykonująca kompleksowe wykańczanie wnętrz może bez żadnych przeszkód wykonać prace. Jak wyglądają kolejne etapy wykończenia mieszkania w stanie deweloperskim?

Stan deweloperski - co to oznacza?

Jak mówi nam ekspert firmy budowlanej, Usługi Remontowe Patryk Sroka, stan deweloperski jest stanem, w jakim dostępnych jest większość mieszkań na rynku. Co on oznacza? Jest to gotowe, wybudowane mieszkanie z mediami. Takie mieszkanie nie jest jednak do końca wykończone - ściany nie są pomalowane, nie ma założonych grzejników czy białego montażu, trzeba zamontować gniazdka, oświetlenie. 

Takie mieszkanie należy wykończyć pod klucz - czyli do stanu, w którym można się do niego wprowadzić i swobodnie korzystać.

Wykańczanie wnętrz w stanie deweloperskim krok po kroku

Remont mieszkania w stanie deweloperskim najlepiej zlecić doświadczonej firmie remontowej, która krok po kroku zajmie się pracami. Dzięki odpowiedniej kolejności prace remontowe  będą przebiegać sprawniej i bez problemów. 

Jakie są koleje kroki, które muszą zostać podjęte, aby wykończyć mieszkanie pod klucz?

Kolejne prace do przeprowadzenia, to:

  • Drobne prace murarskie. Czasami wykonuje się je w mieszkaniu kupionym w stanie deweloperskim, ponieważ nie do końca pasuje nam układ pomieszczenia lub konieczne jest poprowadzenie na przykład dodatkowej instalacji elektrycznej w ścianie. 
  • Montaż oświetlenia i gniazdek. Na tym etapie podłącza się lampy, ale nie zawsze montuje jeszcze klosz lampy. 
  • Prace glazurnicze - czyli wylanie wylewki samopoziomującej (o ile jest konieczna), położenie płytek ceramicznych i fugowanie spoin to kolejny etap prac remontowych, które muszą zostać wykonane. 
  • Biały montaż. Tym określeniem opisuje się montaż sanitariów w mieszkaniu, czyli toalety, brodzika,  prysznica czy wanny. 
  • Układanie paneli - posadzki takie jak panele i podłogi drewniane mogą być zakładane jednocześnie z pracami glazurniczymi i białym montażem, jednak zwykle przeprowadza się je później. Podczas mokrego montażu mogłoby bowiem dojść do zanieczyszczenia paneli podłogowych. 
  • Montaż ościeżnic - krok ten wykonuje się już po położeniu podłóg z prostego powodu - w innym przypadku mogłoby się okazać, że podłoga jest za wysoka i montaż ościeżnic byłby utrudniony. 
  • Malowanie - kompleksowe wykańczanie wnętrz to także ich malowanie. Etap ten rozpoczyna się pomalowaniem ścian i sufitów farbą podkładową, na którą następnie nakłada się dwie lub więcej warstw farby kolorowej. Na koniec zwykle zostawia się pomalowanie korytarza, czyli miejsca, po którym najczęściej się przemieszczamy w trakcie remontu. 
Założenie skrzydeł drzwi - to ostatni krok remontu. Drzwi zakłada się na końcu, ponieważ w trakcie remontu mogą zostać przypadkowo uszkodzone

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas