Materiał Partnera Ekspert z Onninen radzi: jaką puszkę instalacyjną wybrać?

Ekspert z Onninen radzi: jaką puszkę instalacyjną wybrać?

Podstawowym zadaniem puszki instalacyjnej jest ochrona połączeń przewodów elektrycznych. Pomimo że osprzęt ma bardzo prostą konstrukcję, występuje w kilku wariantach. W asortymencie Onninen znajdziesz szeroki wybór puszek wodoodpornych, wiatroszczelnych, ognioodpornych oraz dźwiękoszczelnych. Sprawdź, jakie akcesorium wybrać, aby zapobiec problemom z montażem i zapewnić najlepszą ochronę instalacji.

Puszki instalacyjne – sposób montażu

Puszki instalacyjne znajdują zastosowanie przy montażu gniazdek, łączników oraz jako rozgałęźniki, których zadaniem jest rozdzielanie instalacji na kilka obwodów. Jak wskazuje specjalista z Onninen, osprzęt może być klasyfikowany ze względu na przeznaczenie oraz stopień ochrony IP. Inny rodzaj puszki posłuży do zabezpieczenia instalacji elektrycznych, zaś inny – elektronicznych. Jeżeli nie wiesz, który model będzie odpowiedni do Twoich potrzeb, skorzystaj z porady eksperta.

Jeżeli chodzi o sposób montażu, wyróżniamy modele podtynkowe oraz natynkowe. Puszki podtynkowe służą do montażu wewnątrz ściany, dlatego sprawdzą się w lokalach mieszkalnych i użytkowych. W pomieszczeniach technicznych, gospodarczych i przemysłowych instaluje się natomiast modele natynkowe. Montaż na ścianie jest praktyczny i zapewnia szybki dostęp do osprzętu

– wyjaśnia pracownik Onninen.

Puszka instalacyjna – powierzchnia montażowa

Istotnym kryterium doboru puszki jest powierzchnia, do której będzie osadzana. Czarne puszki są przeznaczone do ścian pełnych, które dają możliwość mocowania za pomocą gipsu lub zaprawy. W przypadku ścian pustych stosuje się modele pomarańczowe instalowane w precyzyjnych otworach na wkręty z blokadami. Pracownik Onninen wskazuje, że puszki do betonu składają się zazwyczaj z kilku elementów i dzielą na modele wykorzystywane w prefabrykacji i montowane w szalunkach. Asortyment sklepu jest bardzo bogaty i obejmuje także produkty uniwersalne, które można osadzić na wszystkich powierzchniach.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas