Materiał Partnera Ekspert z firmy Hydroblokada wyjaśnia, w jakim celu wykonywana jest termowizja

Ekspert z firmy Hydroblokada wyjaśnia, w jakim celu wykonywana jest termowizja

Termowizja to badanie ciepłoty budynku. Pozwala ona na wykrycie wad, które są związane np. z niewłaściwym wykonaniem izolacji cieplnej. Dzięki temu możliwe jest podniesienie komfortu mieszkania. Warto wiedzieć, że kontroli podlegają dachy, podłogi, ściany oraz inne elementy instalacyjne budynku. Firma Hydroblokada oferuje termowizję. Z tego artykułu dowiesz się, na czym ona polega i w jakim celu jest przeprowadzana.

Jak wygląda badanie termowizyjne?

W przypadku, gdy w Twoim domu pojawiły się pleśnie i grzyby, można wykonać termowizję, która sprawdzi przyczynę ich wystąpienia. Przeprowadza się ją również, gdy kupuje się lub sprzedaje budynek.

Wykonywana jest ona też w celu skontrolowania stanu obiektu.

– mówi specjalista z firmy Hydroblokada. Pełne badanie można podzielić na kilka etapów. Od wewnątrz sprawdzana jest np. prawidłowość ciągu wentylacji. Ponadto również kontrolowane jest osadzenie okien i drzwi. Ustala się miejsce, które zagrożone jest wykraplaniem wilgoci. Od zewnątrz przykładowo lokalizuje się mostki termiczne, wykrywa się wady budowlane.

Dlaczego termowizja jest metodą, którą opłaca się stosować?

Termowizja to metoda, dzięki której możesz zaoszczędzić czas i pieniądze. Do wskazania miejsc utraty ciepła w budynku używa się specjalnej kamery. Warto wiedzieć, że w budownictwie wykorzystywana jest ona np. okresowych przeglądów technicznych nieruchomości, kontroli jakości prac budowlanych, oceny izolacji kominkowych, dokumentowania uszkodzeń i napraw. Termowizja pozwala również wykryć niepożądaną filtrację zimnego powietrza przez przegrody. Jest ona sposobem na ekologiczne gospodarowanie energią. To doskonałe narzędzie przyczynia się do obniżenia kosztów, które związane są z ogrzewaniem. Poza tym trzeba sobie uświadomić, że odkrycie w budynku obszarów zawilgoconych ma niemałe znaczenie dla naszego zdrowia. Najlepiej to zadanie zlecić firmie, która specjalizuje się w termoizolacji oraz ma w tej dziedzinie duże doświadczenie.

Opracowanie:

Hydroblokada Grzegorz Strzępek

Opole , Piwonii 4

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas