Materiał Partnera Drewniany dom – czy to dobra inwestycja?

Drewniany dom – czy to dobra inwestycja?

Budowa domu to poważne przedsięwzięcie, dlatego warto starannie przemyśleć wszystkie ważne kwestie. Przede wszystkim należy zastanowić się, czy wybieramy dom budowany tradycyjną technologią, czyli murowany, czy dom drewniany, który cieszy się stale rosnącą popularnością. Z czego wynika moda na drewniane domy? Jakie są największe zalety tego typu domów? Co powinieneś wiedzieć, zanim zdecydujesz się na dom z drewna? Odpowiedzi na te pytania, znajdziesz w artykule.

Zalety domów drewnianych

Liczne zalety domów drewnianych sprawiły, że coraz więcej inwestorów decyduję się na tę technologię budowy. Do największych atutów drewnianych budowli należy zaliczyć szybki czas ich powstawania. O ile na dom murowany musimy czekać często ponad rok, to w tym przypadku nowym gniazdkiem będziemy cieszyć się już po kilku miesiącach! Renomowana firma  Kamarbud z Mnichowa, w województwie świętokrzyskim specjalizuje się  budowie domów z drewna w systemie kanadyjskim. Dzięki ekspertom z tej firmy nowym domem będziemy cieszyć się już po około 3 miesiącach! Jednak na tym nie kończą się zalety drewnianych domów. Warto także podkreślić, że jest to rozwiązanie znacznie tańsze niż budowa tradycyjnego domu. Możemy więc liczyć na oszczędności, które możemy wydać na urządzenie nowego gniazdka. Co więcej – drewniane domy budowane w systemie kanadyjskim są energooszczędne, znakomicie izolują wszelkie hałasy, a ponadto są ekologiczne, co w obecnych czasach jest bardzo istotne. Poza tym drewno jest wyjątkowym materiałem, który zapewnia zdrowy i przyjemny dla mieszkańców mikroklimat. Kolejny atut to możliwość rozbudowy lub przebudowy domu, gdy zajdzie taka potrzeba. Warto także podkreślić, że tego typu domy w przeciwieństwie do domów murowanych mogą być z powodzeniem wznoszone także jesienią, zimą i wczesną wiosną.

Dom drewniany pod klucz

Jeśli decydujemy się na budowę domu, najlepiej znajdźmy fachowców, którzy tworzą domy w systemie kanadyjskim pod klucz. To ogromna wygoda dla inwestorów. Dom wykończony w ten sposób powinien mieć kompletną instalację centralnego ogrzewania, położoną glazurę oraz panele podłogowe. Oczywiście, możemy zdecydować się także na pozostawienie budynku w stanie surowym otwartym bądź zamkniętym, jednak wykończenie pod klucz cieszy się ogromną popularnością ze względu na swoje liczne korzyści. Pamiętajmy, że możemy zdecydować również, żeby nasz dom z drewna miał zamontowane kolektory słoneczne, kominek z rozprowadzaniem ciepłego powietrza, okna z pakietem trzyszybowym lub np. wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła.

Podziel się