Materiał Partnera Drewniane domki letniskowe to doskonałe miejsce na wypoczynek.

Drewniane domki letniskowe to doskonałe miejsce na wypoczynek.

Domki letniskowe to bardzo popularny rodzaj zabudowy wybierany przez osoby posiadające działki umiejscowione w malowniczych miejscach, zazwyczaj graniczących z lasem bądź jeziorem. Ta szczególna lokalizacja sprawia, że staje się ono dla nich punktem wypoczynkowym, czyli swego rodzaju azylem. Niewielki domek letniskowy wykonany w całości z drewna pozwala cieszyć się w pełni z chwil spędzonych w takim miejscu, zwłaszcza w sezonie letnim.

Domek letniskowy jest to budynek, który w głównej mierze służy użytkownikowi jako miejsce relaksu. W większości z nich nie jest wykonywana instalacja grzewcza, dlatego przebywanie w ich wnętrzach polecane jest głównie podczas ciepłych miesięcy. Taki drewniany domek zwykle jest niewielkich rozmiarów, bardzo popularne są budyneczki nieprzekraczające 35m2, ale należy wiedzieć, że mogą być większe. Mimo swej (zazwyczaj) niedużej powierzchni, domek letniskowy może składać się nawet z dwóch pomieszczeń, łazienki i aneksu kuchennego.

Obecnie rynek budowlany oferuje wiele rodzajów domków letniskowych. W bogatej ofercie firm zajmujących się tworzeniem takich obiektów można spotkać gotowe domki letniskowe mobilne, stacjonarne czy też holenderskie. Z kolei inne przedsiębiorstwa oferują budowę na życzenie klienta takiego małego obiektu.

Rodzaje domków letniskowych.

Należy wiedzieć, że domki letniskowe tworzone są przy użyciu nowoczesnych technologii. Natomiast materiały tworzące całą ich konstrukcję to najlepszej jakości drewno. Tworzywo wykorzystywane do budowy takich miejsc wypoczynkowych jest w odpowiednio sposób sezonowane. Oznacza to, że drewno, które wchodzi w skład całej budowli, jest całkowicie wysuszone i w profesjonalny sposób obrobione (zabezpieczone przed pleśnią czy robakami lubiących drewno). Istnieją wersje mobilne takiego domku, które posiadają kółka umożliwiające przewożenie go w całości z miejsca na miejsce. Zwykle posiadają konstrukcję wspartą metalowym stelażem, dzięki czemu cała struktura takiego domku jest zdecydowanie stabilniejsza. Jednakże stacjonarne domki letniskowe są najczęściej wybieranym wariantem. Tego typu miejsca wypoczynkowe zapewniają lepszy komfort w ich użytkowaniu. Dodatkowo okazuje się, że ich parametry termiczne są zdecydowanie korzystniejszy aniżeli domki letniskowe tak zwane — holenderskie, ponieważ ten wariant charakteryzuje się całkowitym brakiem izolacji cieplnej.

Jak wybrać drewniany domek letniskowy?

W chwili podjęcia decyzji o zakupie drewnianego domku letniskowego należy zapoznać się z bogatą ofertą ogólnodostępną wszystkich firm zajmującą się budową czy dystrybucją takich obiektów. Branża budowlana proponuje wiele modeli tego typu budynków. Oznacza to, że są one dostępne praktycznie dla każdego, oczywiście w zależności od możliwości finansowych i wielkości działki. Profesjonalne firmy posiadają gotowe projekty domków letniskowych, jak również wznoszą tego typu budynki według indywidualnych potrzeb klienta. Przedsiębiorca Grab Domy Drewniane tworzy obiekty o niewielkiej powierzchni z wysokogatunkowego i odpowiednio wysuszonego drewna. Należy wiedzieć, że materiały, z których budowane przez nich drewniane domki letniskowe mają niski poziom wilgotności. Taka sytuacja powoduje, że w znacznym stopniu ich trwałość, a co za tym idzie, użytkowość takiego budynku jest znacznie dłuższa. Dzięki temu klienci mogą cieszyć się wypoczynkiem w takim miejscu przez bardzo długi czas.

Opracowanie:

Grab Domy Drewniane

Sokołów 2

Podziel się