Materiał Partnera Drewniana podłoga w Twoim domu - czy warto?

Drewniana podłoga w Twoim domu - czy warto?

Drewno to elegancki, uniwersalny materiał do pokrycia podłogi, który jest dostępny w rozmaitych kolorach i wzorach. Będzie idealnym wykończeniem każdej aranżacji, niezależnie od dominującego we wnętrzu stylu. Taka drewniana podłoga będzie mogła służyć przez wiele długich lat, jednak tylko w przypadku, kiedy właściciele będą o nią odpowiednio dbać. Jakie są zalety i wady drewnianych paneli oraz czy warto się na nie zdecydować? 

Zalety drewnianej podłogi

Niewątpliwie jedną z ogromnych zalet drewnianej podłogi jest jej wygląd. Drewniane panele wyglądają elegancko i naturalnie, pasują do każdego rodzaju wystroju. Idealnie wpasują się jako uzupełnienie nowoczesnych, jak i tradycyjnych aranżacji, są więc uniwersalne - taka podłoga daje mnóstwo możliwości, w zasadzie ogranicza nas jedynie wyobraźnia. Drewno tworzy też niepowtarzalny, ciepły klimat. Mieszkania, domy, a nawet biura z podłogą wykonaną z tego materiału wydają się bardziej przyjazne.

Poza walorami estetycznymi, panele drewniane są również funkcjonalne. Jak już wspomniano we wstępie, podłoga drewniana może przetrwać dziesiątki lat. Grube deski są odporne na złamania, obciążenia i uszkodzenia. Regularne cyklinowanie i lakierowanie parkietu sprawi, że poprawi się jego wygląd, a także wytrzymałość. Co więcej, zniszczone drewniane panele mogą zostać poddane renowacji, w efekcie której będą wyglądały jak nowe. Wcale nie trzeba ich wymieniać. Warto również wspomnieć o tym, że taki materiał jest dobrym izolatorem ciepła i dźwięków. 

Wady podłogi drewnianej

Jak już wspomniano, aby podłoga drewniana rzeczywiście wyglądała dobrze i żeby przetrwała wiele długich lat, trzeba o nią odpowiednio dbać. Co więcej, niektóre gatunki drewna są wyjątkowo wrażliwe na działanie wilgoci czy wysokich temperatur - w takim przypadku trzeba naprawdę uważać, aby nie uszkodzić desek.

Montaż drewnianej podłogi jest czasochłonny i trudny. Dlatego lepiej nie decydować się na wykonywanie tego typu prac samodzielnie - warto skorzystać z usług firmy budowlano-remontowej, takiej jak Home Serwis Krzysztof Człapiński.

Kolejną wadą drewnianych paneli jest ich cena, bardzo wysoka w porównaniu do innych materiałów. Jeżeli powierzchnia, na której będą układane panele jest niewielka, różnica w kosztach być może nie będzie aż tak widoczna, jednak jeżeli będziemy musieli kupić dużo desek, z pewnością to odczujemy.

Drewniane panele podłogowe - czy warto?

Drewniane panele podłogowe mają swoje zalety oraz wady. Wysoka jakość i uniwersalność, jaką daje drewno jest kosztowna. Taka podłoga nie sprawdzi się raczej w łazience, ale w salonie będzie wyglądać cudownie. Można więc śmiało powiedzieć, że to, czy się na nie zdecydujemy, zależy tylko i wyłącznie od indywidualnego gustu.

Opracowanie:

Home Serwis Krzysztof Człapiński

Wrocław , Obornicka 49 lok. 1

  • tel. 534 434 765

Podziel się