Materiał Partnera Co zrobić, gdy w domu konieczny jest remont?

Co zrobić, gdy w domu konieczny jest remont?

Jeśli od dawna nie remontowałeś domu i myślisz intensywnie o odświeżeniu wnętrz, małej rekonstrukcji, przebudowie, zrób to. Zyskasz nową aranżację i ocieplisz budynek. Możesz zaoszczędzić na ogrzewaniu, jeśli wymienisz stolarkę okienną i drzwiową, zrobisz docieplenie dachu i zewnętrznych ścian budynku. Kapitalny remont jest kosztowną inwestycją, ale opłacalną. Podziel zakres prac na kilka etapów, a mniej dotkliwie odczujesz dyskomfort remontu.

Remont domu a koszty

Remont domu jest kosztowny i trudny do przeżycia. Każdy ma inne doświadczenia, ale nikt nie wspomina z sympatią okresu remontu. Wydatki, odwieczny bałagan, zakupy materiałów i ekipa budowlana, po której niekiedy pozostaje niesmak. Dlatego, zanim skontaktujesz się z firmą remontowo-budowlaną, musisz mieć pewność, że możesz jej powierzyć zakres prac. Ucz się na błędach innych. Solidna ekipa przychodzi od rana i rzetelnie pracuje, jak w przypadku pracowników z firmy remontowo - budowanej Tomasza Jaśniewicza. Możesz powierzyć ekipie cały dom do remontu i wykona go zgodnie z planem czy projektem.  Kapitalny remont jest jednak kosztowny i musisz być przygotowany na spore wydatki. Wstępne wyliczenia są oczywiście potrzebne, ale z reguły, remont pochłania dużo więcej pieniędzy. Wynika to z tego, że dochodzi wiele nieprzewidzianych prac, co wiąże się z zakupem większej ilości materiałów i wyższych kosztów robocizny.

Przebudowa wnętrz

Remont domu polega na odświeżeniu wnętrz i przebudowie, by zyskać nową aranżację i bardziej funkcjonalne lokum. Wnętrza otrzymują nowoczesny styl i wygodę. Musisz zrobić dokładny plan, rozrysować każde pomieszczenie. Jeśli skorzystasz z pomocy architekta, zrobi ci gotowy projekt, przygotowany tylko na twoje potrzeby. Naprawdę warto się poradzić specjalisty, który przebudowuje kuchnie, korytarze, kuchnie i łazienki. Zrobi ci wizualizację pomieszczeń, zobaczysz swój nowy dom. Ponadto architekt doradzi ci materiały, jakie możesz wykorzystać do aranżacji wnętrz, bo jest ekspertem w tej dziedzinie. Firma remontowo-budowlana Tomasza Jaśniewicza wykona remont domu, według projektu. Przebudowa wnętrz w starych budynkach jest konieczna, gdy pomieszczenia są niefunkcjonalne. Wystarczy wyburzyć ścianę, postawić ściankę działową, wymienić schody lub przerobić poddasze i dom będzie zdecydowanie wygodniejszy, dla wszystkich domowników.

Elewacja budynku i docieplenie

Docieplenie budynku i dachu sprawi, że w pomieszczeniach będzie cieplej, więc zaoszczędzisz na ogrzewaniu. Jeśli przymierzasz się do termoizolacji domu, musisz pomyśleć o nowej elewacji. Z tymi pracami wiążą się duże wydatki. Jeśli planujesz remont zewnętrznej części budynku, to skontaktuj się z firmą budowlaną, żeby doradziła ci najodpowiedniejsze materiały. Nie pytaj o radę sprzedawcy w sklepie, ale fachowca, który podejmie się prac. Wybierając materiały, musisz zadbać o izolację przed zimnem i wilgocią, żeby w domu nigdy nie było pleśni i grzyba. Jeśli poszukujesz firmy remontowej, to możesz skorzystać z usług przedsiębiorstwa Tomasza Jaśkiewicza, które w tym temacie, ma szeroką wiedzę temacie i doświadczenie. Po wykonaniu docieplenia czeka się położenie nowej elewacji. Możesz ją wykonać na wiele sposobów, różniących się pracochłonnością i nakładami inwestycyjnymi. Elewacja musi być trwała i odporna na trudne warunki atmosferyczne  oraz estetyczna.  Do wyboru masz tynk, drewno, kamień, klinkier, terakotę, okładziny i wiele innych materiałów. Pamiętaj, że produkt wybierasz na wiele lat, więc musisz dobrze przemyśleć tę kwestię.

Opracowanie:

Nieruchomości Tomasz Jaśniewicz

Poznań , Półwiejska 35 lok. 7

  • tel. 603 350 305

Podziel się