Materiał Partnera Dobre elektronarzędzia, czyli jakie?

Dobre elektronarzędzia, czyli jakie?

Elektronarzędzia to niezbędny element w każdym dobrym, profesjonalnym warsztacie. Znajdują swoje zastosowanie także w wielu pracach domowych, dzięki czemu ich wykonywanie jest szybsze i łatwiejsze. Obecnie na rynku znajduje się bardzo wiele urządzeń, co sprawia, że możemy mieć nie lada problem z wybraniem tego jedynego. Na co powinniśmy zwrócić uwagę podczas wyboru dobrego elektronarzędzia? Sprawdziliśmy.

Rodzaj urządzenia

Rynek oferuje bardzo wiele rodzajów elektronarzędzi. Są one przydatne przy wykonywaniu różnorodnych prac, zarówno w domu, czy w warsztacie - zaczynając od wiertarek, które przecież zawsze się przydają, a kończąc na narzędziach przydatnych w ogrodzie. Zanim udamy się na zakupy, ważne jest, aby się zastanowić, czego konkretnie potrzebujemy. Jednym z lepszych rozwiązań są elektronarzędzia wielofunkcyjne, które mają w sobie funkcje kilku innych urządzeń.

Elektronarzędzia to dobre rozwiązanie, aczkolwiek pamiętajmy o tym, że na pewno nie są tak dobre, jak te pojedyncze. Pojedyncze elektronarzędzia są przeznaczone do jednego konkretnego zadania, natomiast wielofunkcyjne, jak sama nazwa wskazuje, są do wielu zadań. Moim zdaniem, jeśli ktoś potrzebuje kilku konkretnych urządzeń, z których będzie cały czas korzystał - powinien zdecydować się na pojedyncze elektronarzędzia, lecz jednak poszukujemy urządzenia, które będzie pomocne od czasu do czasu w pracach domowych, być może korzystniejszym rozwiązaniem okaże się elektronarzędzie wielofunkcyjne. - mówi specjalista z firmy Woj-Nar.

Parametry urządzenia

Przed zakupem elektronarzędzi, powinniśmy się zapoznać z jego parametrami. Poniżej te, które są najistotniejsze:

  • Moc silnika – parametr ten ma bezpośrednie przełożenia na funkcjonalność i skuteczność urządzenia. Na ogół im wyższa moc, tym lepsze (i droższe) urządzenie. W użytku domowym sprawdzą się narzędzia o mocy już 180 W.            
  • Rodzaj zasilania – elektronarzędzia mogą być zasilane z sieci elektrycznej lub z akumulatora. Pierwsze pracują praktycznie bez przerwy, o ile pozostają podłączone do gniazdka. Elektronarzędzia akumulatorowe są wygodniejsze, jednak po pewnym czasie wyczerpują energię i wymagają podładowania.                        
  • Waga urządzenia – waga urządzenia powinna odpowiadać naszym możliwościom fizycznym – jeśli będzie zbyt duża, praca z      takim narzędziem będzie dla nas bardzo wyczerpująca. Warto zważyć urządzenie w dłoni i sprawdzić, jak rozkłada się jego ciężar.
  • Regulacja prędkości – możliwość zmiany prędkości obrotowej urządzenia pozwala nam nie tylko dostosować jego pracę do konkretnych warunków materiałowych, ale również zaoszczędzić energię.            
  • Funkcje urządzenia – każde urządzenie posiada większą ilość funkcji, np. w przypadku wiertarek będzie to zmiana kierunku wiercenia, blokada spustu, tryb pracy zwykły lub udarowy. Przed kupnem koniecznie sprawdźmy, jakie są możliwości danego urządzenia.

Na sam koniec warto to wszystko podsumować. Pamiętaj, aby przed udaniem się na zakupy, dokładnie zastanowić się, czego potrzebujesz oraz jaką kwotę pieniędzy jesteś w stanie wydać na elektronarzędzia. Jednym z najczęściej decydujących czynników jest cena. To błąd, ponieważ pamiętajmy o tym, że urządzenia z wyższej półki zazwyczaj są lepsze jakości, bezpieczniejsze i z pewnością będą nam służyć przez lata, czego nie możemy powiedzieć o produktach z niższej półki cenowej.

Podziel się