Artykuł sponsorowany Dlaczego warto zdecydować się na kocioł centralnego ogrzewania na ekogroszek?

Dlaczego warto zdecydować się na kocioł centralnego ogrzewania na ekogroszek?

Obowiązek wymiany przestarzałych kotłów na paliwo stałe podyktowany jest troską o środowisko naturalne, ale również oszczędnością pieniędzy. W ostatnim czasie dużą popularnością cieszą się kotły na ekogroszek. Czym cechuje się i jak działa takie urządzenie? Dlaczego warto w nie zainwestować? Odpowiadamy. 

Kotły na ekogroszek 5 klasy

Aby spełniać aktualnie obowiązujące normy dotyczące emisji dwutlenku węgla w zakresie urządzeń grzewczych nie trzeba od razu przestawiać się na odnawialne źródła energii. 

Kotły na paliwo stałe również mogą być ekologiczne. Właśnie takie są kotły 5 klasy ECODESIGN, których konstrukcja i działanie odpowiadają wymaganiom Polskiej Normy PN-EN 303-5:2012. Cechują się one wielokrotnie niższą emisją do atmosfery szkodliwych pyłów, w porównaniu do urządzeń starszej generacji, przy jednocześnie wyższej sprawności. Szeroki wybór tego typu rozwiązań do ogrzewania domu oferuje producent kotłów C.O. – PPHU SAM

Dlaczego warto palić ekogroszkiem?

Za wyborem ekogroszku jako materiału opałowego przemawia przede wszystkim wysoka kaloryczność tego surowca. Ten rodzaj paliwa stałego produkuje się z węgla kamiennego lub brunatnego. W procesie przetwórstwa usuwane są frakcje niepalne i szkodliwe, miał oraz inne zbędne substancje. Tak przygotowany produkt jest poddawany procesom przesiewu i płukania, dzięki czemu zyskuje zupełnie odmienne właściwości od zwykłego węgla. Oprócz odpowiedniej wartości opałowej, ekogroszek wyróżnia się też niską zawartością siarki oraz popiołu i stosunkowo niewielką wilgotnością.   

Zalety kotłów na ekogroszek

Wśród najważniejszych korzyści wynikających z inwestycji w kotły na ekogroszek można wymienić m.in.:

  • wysoką efektywność systemu,

  • minimalny wpływ na środowisko naturalne,

  • długą żywotność urządzenia,

  • niezawodność,

  • prostą obsługę.

Poza tym, nowoczesne urządzenia z podajnikami znacznie ułatwiają eksploatację i ograniczają konieczność częstego dokładania opału, jak to było w przypadku starszych systemów grzewczych na paliwo stałe. Warto też dodać, że kotły na ekogroszek uważa się za bardziej ekonomiczne w użytkowaniu, w przeciwieństwie do ogrzewania gazem czy olejem. 

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas