Artykuł sponsorowany Dlaczego warto zdecydować się na budowę ogrodu zimowego na tarasie?

Dlaczego warto zdecydować się na budowę ogrodu zimowego na tarasie?

Ogrody zimowe cieszą się coraz większą popularnością. To dodatkowe metry użytkowe, które pozwalają cieszyć się bliskością z naturą bez względu na panujące za oknem warunki pogodowe.  Zabudowa szklana werandy nie jest prosta. Zapewnienie szczelności połączeń, konstrukcji pasującej do bryły budynku to dość trudne zadanie. Zobaczmy zatem, jak wybrać materiał na budowę ogrodu zimowego?

Na czym polega idea ogrodu zimowego?

Ogrodem zimowym nazywa się rodzaj przybudówki, szklaną konstrukcję opartą na szkielecie drewnianym, aluminiowym, stalowym bądź z PCV. Są to całoroczne ogrody, które poza roślinnością nierzadko zawierają miejsce do wypoczynku i rekreacji. Wybierając wykonawcę robót np. firmę TSO Lesław Chorościn należy określić jaki typ ogrodu będzie realizowany. Do wyboru jest zimny lub ciepły, najczęściej wybierany, pozwalający cieszyć się bliskością natury nawet w środku zimy. 

Jak budować ogrody zimowe?

Projekt ogrodu zimowego powinien uwzględniać orientację względem stron świata, dzięki której w naturalny sposób reguluje się poziom nasłonecznienia  pomieszczenia. Dobrze zaprojektowany ogród zimowy pozwala zmniejszyć koszty eksploatacyjne budynku. To, w jaki sposób będzie rozplanowany całoroczny ogród, będzie miało wpływ na rośliny, jakie zostaną nasadzone wewnątrz. Gdy zależy właścicielowi obiektu na gatunkach egzotycznych, warto zdecydować się na orientację południową, która w połączeniu z dobrze wykonanym ogrzewaniem pozwoli zadbać o właściwe warunki mikroklimatyczne do ich uprawy. Nie można zapomnieć też o oświetleniu. W tym temacie poza światłem z sieci warto zadbać o dobrze do charakteru lampy, czy też świece, które podkreślą magiczny charakter miejsca.

Odmianą ogrodów zimowych w miastach są zabudowy szklane balkonów, które poza zapewnieniem dodatkowej przestrzeni niwelują, pochłaniają hałas uliczny, podnoszą bezpieczeństwo domowników. Ogrody zimowe z powodzeniem można budować na domach oddanych już do użytku, choć najmniej „problemów” stanowią budowy oranżerii podczas projektowania domu.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas