Materiał Partnera Dlaczego schody kamienne to dobre rozwiązanie do domu? Poznaj ofertę firmy Euro-Kamień!

Dlaczego schody kamienne to dobre rozwiązanie do domu? Poznaj ofertę firmy Euro-Kamień!

Schody są kluczowym elementem każdego domu, stanowiąc centrum ciągów komunikacyjnych w domu pomiędzy piętrami. Do podstawowych cech schodów zalicza się ich funkcjonalność, bezpieczeństwo oraz wygoda użytkowania. Nie bez znaczenia jest także aspekt wizerunkowy, gdyż chcemy by prezentowały się one elegancko, jak i ponadczasowo. W tym artykule podpowiemy Ci, jakie zalety posiadają schody z kamienia i dlaczego warto skorzystać z ofert firmy Euro-Kamień.

Schody kamienne – inwestycja na długie lata

Schody są głównym elementem łączącym piętra i stanowiącym oś wertykalną domu. Muszą być one wygodne do wchodzenia, bezpieczne i komfortowe w użytkowaniu. Schody kamienne, a dokładniej te wykonane z granitu charakteryzują się ogromną twardością, odpornością na uszkodzenia mechaniczne i zarysowania. Jedynym twardszym materiałem od granitu okazuje się tylko diament, więc jeżeli zdecydujesz się na takie wykończenie schodów, to możesz być pewien, że jest to inwestycja na długie lata, odporna nawet na intensywną eksploatację. Dzięki dowolności obróbki granitu, można nadać stopniom dowolny kształt, bardziej opływowy lub mniej, co jest uzależnione od indywidualnych upodobań. Można z powodzeniem stworzyć również podstopnie z tego materiału, a konstrukcję wykonać ze stali lub betonu. Dzięki temu istnieje możliwość stworzenia minimalistycznych, nowoczesnych schodów, jak i również bardziej eleganckich oraz klasycznych, które będą doskonale wpisywały się w styl, w jakim urządzony jest dom.

Schody kamienne mają bardzo wiele atutów, a jednym z nich jest możliwość dodania warstwy antypoślizgowej, która znacząco poprawia komfort korzystania z nich. Jeśli po dłuższym czasie schody granitowe ulegną zmatowieniu, to można jest przywrócić do stanu pierwotnego za pomocą polerowania. Ten naturalny materiał nie wymaga żadnej impregnacji i zachowuje idealny wygląd przez bardzo długie czas. Nie straszny mu ogień, ani woda, w związku z tym, schody z granity są doskonałą alternatywą również do stosowania na zewnątrz. Firma Euro-Kamień wykona na indywidualnie zamówienie każdy rodzaj schodów, spełniając indywidualne życzenie klientów.

Bogata gama kolorystyczna granitu – możliwość indywidualnego dopasowania

Schody z granitu można dopasować do każdego wnętrza, w wszystko dzięki bardzo szerokiej gamie kolorystycznej, w której znajdują siew wszelkie kolory ziemi, beże, czerwienie, szarości, zielenie oraz czerń, która szczególnie nadaje wnętrzu niepowtarzalnego uroku i charakteru. Doświadczona firma Euro-Kamień ze Swarzędza w województwie wielkopolskim precyzyjnie i największą dbałością wykonuje schody z granitu, które są najlepszym rozwiązaniem, a także wspaniałą alternatywą dla drewna oraz płytek. Granit nie jest materiałem jednolitym, a jego nieregularne, drobne plamki uznaje się jako dodatkowy walor dekoracyjny. Ponadto, firma Euro-Kamień w swojej ofercie posiada kamienie z całego świata i wykona dla Ciebie również inne elementy budowlane tj. parapety zewnętrzne i wewnętrzne, blaty kuchenne oraz łazienkowe, a także inne elementy aranżacyjne. 

Opracowanie:

Euro-Kamień

Śrem , Gostyńska 39

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas